Premiery filmowe: "Zaułek koszmarów", "Wszystko poszło dobrze", "8 rzeczy, których nie wiecie o facetach"

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2022 12:00
W weekend do kin wracają Piotr Głowacki, Leszek Lichota, Mikołaj Roznerski, Zbigniew Zamachowski i Maciej Zakościelny jako bohaterowie filmu "8 rzeczy, których nie wiecie o facetach". Na dużym ekranie także: Toni Collette, Cate Blanchet, Rooney Mara, Bradley Cooper i Sophie Marceau. 
Piot Głowacki i Mikołaj Roznerski na planie filmu 8 rzeczy ktorych nie wiecie o facetach
Piot Głowacki i Mikołaj Roznerski na planie filmu "8 rzeczy ktorych nie wiecie o facetach"Foto: Piotr Litwic/Next-Film

Jeszcze jedna rzecz, której nie wiecie o facetach

W 2016 roku odbyła się premiera filmu "7 rzeczy, których nie wiecie o facetach". Bohaterowie tej historii - mężczyźni poszukujący miłości - wracają na ekran. Pięć lat starsi, ale niekoniecznie dojrzalsi faceci znowu ruszają do akcji. - "7 rzeczy…" było remakiem niemieckiej produkcji z Tilem Schweigerem w roli głównej, który wyreżyserowała Kinga Lewińska. Pierwszą część serii obejrzało w kinie 1,1 mln widzów, produkcja królowała również w serwisach VOD i na platformach streamingowych - mówi Łukasz Muszyński. - Największą siłą tego filmu może być obsada. Na planie ponownie spotkali się: Alicja Bachleda Curuś, Mikołaj Roznerski, Zbigniew Zamachowski, Maciej Zakościelny, Piotr Głowacki oraz Leszek Lichota. Do obsady dołączyły Karolina Bruchnicka, Katarzyna Skrzynecka oraz Joanna Jarmołowicz. W kolejnej odsłonie komedii o męskich "słabościach" Ricky walczy z twórczym kryzysem, Jarosław z atakami paniki, Filip szaleje na giełdzie, Stefan próbuje zapanować nad złością, a Kordian poskładać złamane serce. Tylko Tomek, jako jedyny z przyjaciół, nadal odważnie spełnia marzenia. I w końcu wpada przez to w kłopoty. W wir szaleństw facetów, poza znanymi z poprzedniej z poprzedniej części Basią i Zosią, wciągnięta zostanie również zupełnie nowa bohaterka – tajemnicza Pestka.

"8 rzeczy, których nie wiecie o facetach" / NEXTFILMPL

Bombonierka dla oczu od Guillerma del Toro

Gdy charyzmatyczny Stanton Carlisle (Bradley Cooper) spotyka na swej drodze niezwykłe małżeństwo: widzącą przyszłość Zeenę (Toni Collette) i jej męża, byłego telepatę Pete’a (David Strathairn), postanawia odmienić swoje dotychczas pechowe życie. A reżyser Guillermo del Toro pokazuje to na ekranie w swoim stylu. - "Zaułek koszmarów" to kolejny dowód na to, że del Toro uwielbia aurę niesamowitości, odrobinę makabry i jest wspaniałym stylistą, bo wszystkie jego filmy są bombonierkami dla oczu - ocenia krytyk. - Dla mnie jest to autotematyczna opowieść o artyście, który musi opanować sztukę iluzji i manipulacji, aby osiągnąć pożądany efekt. Czyli wypisz, wymaluj jak Guillermo del Toro.

Posłuchaj
17:15 CZWÓRKA Stacja Kultura - premiery 28.01.2022.mp3 Filmowe premiery ocenia krytyk Łukasz Muszyński (Stacja Kultura/Czwórka) 

Zaułek koszmarów - zwiastun #1 / 20th Century Studios Polska

Głęboki humanizm Françoisa Ozona

Mistrz francuskiego kina i specjalista od trudnych tematów François Ozon, po raz kolejny daje dowód na to, jak różnorodnym jest twórcą. Tym razem sięgnął po formułę dramatu z elementami ironicznego humoru, by opowiedzieć o trudnych rodzinnych relacjach i wadze podejmowanych decyzji. W rolach głównych w filmie "Wszystko poszło dobrze" występują gwiazdy europejskiego kina: Sophie Marceau, André Dussollier i Charlotte Rampling. - Ozon oparł swoją opowieść na autobiograficznej powieści Emmanuèle Bernheim, z którą wielokrotnie pracował przy swoich produkcjach. Bernheim zmarła w 2017 roku, a Ozon postanowił nakręcić ten film i złożyć tym samym hołd przyjaciółce - opowiada gość Czwórki. - Stworzył przepełniony humanizmem film o eutanazji, nie opowiadając się po żadnej ze stron, ale każdą z nich dopuszczając do głosu - podsumowuje Łukasz Muszyński.

Wszystko poszło dobrze - polski zwiastun / AuroraFilmsPl

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk filmowy Filmweb)

Data emisji: 20.01.2022

Godzina emisji: 11.15

kul

Czytaj także

Rok 2021 w kinie. "Film wraca do zdrowia"

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2021 14:10
- W 2021 roku świat filmu wracał do zdrowia. Doczekaliśmy się premier, przekładanych z powodu pandemii, a największym hitem kasowym w Polsce była 25. odsłona przygód Jamesa Bonda, czyli "Nie czas umierać" - mówi krytyk Łukasz Muszyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na te filmy czekamy w 2022. A co oglądamy już?

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2022 13:23
"Batman", "Avatar 2" czy "Doctor Strange" to filmy, które będą miały swoją premierę w 2022 roku. Musimy na nie jeszcze chwilę zaczekać, a na ekranach już dziś możemy oglądać: "King's Man: Pierwsza Misja" czy "Jak pokochałam gangstera". 
rozwiń zwiń