Marcelina, Jarecki i BRK - trio, które jest duetem

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2022 11:04
Jarecki i DJ BRK zostali zaproszeni do udziału w cyklu Duety Estrady w Sieci. Do pracy nad kompozycją zaprosili Marcelinę. Powstało trio, ale jak twierdzi Marcelina: w rodzinie wszystko inaczej się liczy. 
Marcelina w studiu Czwórki
Marcelina w studiu CzwórkiFoto: Czwórka/Mateusz Kulik

Za oknem domu Marceliny wciąż leży śnieg i biegają sarenki, gdzieniegdzie już jednak widać pierwsze oznaki wiosny. - Nigdy nie patrzyłam na twórczość pod kątem pór roku. Dla mnie jest albo dobry czas twórczych działań, albo jest jakiś inny czas. Nie ma to związku z porami roku - mówi artystka. - Wiosnę lubię, choć może się robi trochę brzydko, bo schodzi ten biały śnieg, drzewa są trochę łysawe, wychodzi błoto i śmieci, ale za chwilę człowiek zaczyna się organizować, sprzątać, wietrzyć. Po tym momencie nadchodzi słońce, robi się ciepło i przychodzi taka satysfakcja. Wjeżdża nowość - dodaje. - To jest inspirujące i robi przestrzenie na coś nowego, na muzykę lub inne pomysły. 

Marcelina przyznaje, że dziś w jej życiu jest trochę mniej muzyki, a dużo więcej innych pomysłów. Artystka czuje, że artystycznie i kreatywnie trzyma poziom. 

Nie tylko muzyka

Z Jareckim i BRK Marcelinę łączy nie tylko muzyka, wspólne granie na scenach, ale też fajna przyjaźń, spotkania pozamuzyczne, spacery po górach, wyjazdy na narty. - Za nami wspólne momenty zatrzymania, które chcemy zapamiętać, gadamy sobie o nich. Z tego też wypłynął nam tekst piosenki "Strumień" - przyznaje gość Czwórki. 

Estrada w Sieci do projektu Duety zaprosiła Jareckiego i BRK, oni poprosili o dołączenie Marcelinę. - Jarecki i BRK to jest dość oczywiste połączenie. Jarecki zawsze tworzy z BRK-ą, super się rozumieją, blisko żyją, korzystają z jednego studia. To taki trochę jeden organ muzyczny - mów artystka. Ja się dokleiłam i wyszedł nam taki duet, choć trio - dodaje. 


Posłuchaj
16:39 czwórka stacja kultura 11.04.2022 marcelina.mp3 Marcelina opowiada o utworze "Strumień", zrealizowanym z Jareckim i BRK (Stacja Kultura/Czwóra)

Tekst pierwszej zwrotki utworu "Strumień" to dzieło Jareckiego. - On opowiadał mi, że był w górach o zachodzie słońca i było epicko, słuchał muzy i chyba ten tekst napisał właśnie wtedy - opowiada Marcelina. - Ta zwrotka czekała w szufladzie na odpowiedni moment. BRK napisał do niej beat. Chłopaki wysłali mi swoje propozycje. Ja też wybrałam ten beat. Dopisałam swoją część i spotkaliśmy się w studiu. Tu bardzo łatwo było mi się dopasować do tego, bo wiedziałam, o czym Jarecki mówi. Tych zachodów czy wschodów słońca w górach przeżyłam już kilkaset - dodaje. 

Marcelina zwraca uwagę, że ludzie szukają doznań w wielu miejscach, a czasem po prostu wystarczy pójść w góry i uderza adrenalina, uderza świeże powietrze, kolory. - Po takich widokach wraca się do domu innym i z dystansem do świata. To mega fajnie robi na głowę - podkreśla gość Kasi Dydo. - Ta piosenka też jest o tym momencie, mówi też o tym, że na wiele rzeczy nie mamy wpływu, że warto znaleźć sposób na siebie, na odklejenie się i skupienie na prostych czynnościach - dodaje. 

Inne tworzenie

Wokalistka od pewnego czasu pytana jest o nową płytę, nowe kompozycje. Przyznaje jednak, że dziś jest w innym momencie życia, przy innych wyborach. - Przyznaję, że teraz kompletnie nie czuję tego. Tworzenie na siłę byłoby trochę nieszczere. Nie ma pomysłu, nie chcę z tym walczyć, być może nie mam też na to czasu - zdradza. - Niedawno weszłam w rolę mamy, chciałabym też się trochę zabezpieczyć. Bycie w świecie muzycznym było dla mnie trochę rollercoasterem, byłam zawsze na zawołanie, na sto procent. Teraz potrzebuję ustabilizowania się, stworzenia bezpiecznego gniazda. Teraz jestem cały czas w "pracowym" momencie, ale bardziej fizycznym - dodaje. 


JARECKI x MARCELINA x DJ BRK "Strumień" (Official Lyric Video)/Estrada Poznańska

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Marcelina

Data emisji: 11.04.2022

Godzina emisji: 11.15

pj

Czytaj także

"Zew" Natalii Przybysz - jak powstawał teledysk?

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2022 11:40
W cotygodniowym cyklu "Dobrze nakręcony" sprawdzamy, jak powstawały klipy do znanych utworów polskich gwiazd muzyki. Tym razem o kulisach powstawania klipu do utworu "Zew" Natalii Przybysz opowiada jego autorka Silvia Pogoda.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Paula Roma: wybór radia to wybór niespodzianki

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2022 14:14
11 kwietnia obchodzimy Polski Dzień Radia. Wokalistka Paula Roma szczególnie docenia to medium za to, że cały czas jest niespodzianką.
rozwiń zwiń