Serial "Dziecko" - historia z "morderczym bobasem" w roli głównej

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2022 17:48
"Dziecko", to według oficjalnych zapowiedzi "najbardziej przerażająca komedia roku". - Ten film to nie tylko zabawna i przerażająca momentami historia o morderczym dziecku w roli głównej, dotyka jednak tematów dużo głębszych - mówi Kaja Klimek.
Bohaterem serialu The Baby jest morderczy bobas
Bohaterem serialu "The Baby" jest morderczy bobasFoto: Shutterstock.com

"Dziecko", czyli "The Baby", to serial reklamowany jako połączenie horroru i czarnej komedii. Reżyserami są Lucy Gaymer i Sian Robins-Grace, znana m.in. z "Sex Education". W rolach głównych wystąpili Michelle de Swarte, Amira Ghazalla i Amber Grappy i Patrice Naiambana. Film ma być "mrocznym i jednocześnie zabawnym" spojrzeniem na macierzyństwo z perspektywy kobiety, która nie chce być matką, a zostaje opiekunką dziecka "z piekła rodem". Uroczy bobas w tajemniczy sposób morduje wszystkich w około i jak mówiła Kaja Klimek, "trup w tym serialu ściele się gęsto". - Mrok, las, uciekająca kobieta z pakunkiem - możemy się domyślać, że to jest dziecko. Za nią biegnie dwóch policjantów. Dobiegamy wraz z nią do urwiska na jednym z wybrzeży Wielkiej Brytanii, a kobieta rzuca się ze skarpy. Dziecko też. Mocna i dość symptomatyczna scena na otwarcie produkcji - opowiadała Kaja Klimek. - W tym filmie dziecko nic nie mówi, ale wymownie patrzy, a wokół niego dzieją się przerażające rzeczy.

Jak podkreślała prowadząca audycję Kasia Dydo to serial, który "pokazuje, że posiadanie dzieci może być prawdziwym koszmarem zwłaszcza, jeśli za czarującym uśmiechem kryją się mordercze moce", a także "odziera macierzyństwo z lukru, który przypisuje mu popkultura". - Mamy główną 38-letnią bohaterkę Nataszę, której dziecko - dosłownie - spada z nieba. Odkrywa ona tajemnicę tego dziecka: że ktokolwiek ma z z nim na dłuższą metę do czynienia, po prostu umiera. Najczęściej są to kobiety, w których niemowlę budzi jakieś instynkty macierzyńskie i które czują, że muszą mu pomóc - mówiła Kaja Klimek. Jak tłumaczyła, w bobasie z serialu dostrzeżemy cechy "Dziecka Rosemary" i bohatera "Omenu".

Posłuchaj
17:33 czwórka klimek 2022_05_26-10-18-12.mp3 O serialu "The Baby" opowiada Kaja Klimek (Stacja Kultura/Czwórka)

- W kolejnych odcinkach widzimy też zmiany w społecznym spojrzeniu na role męskie i kobiece: jeszcze kilkadziesiąt lat temu macierzyństwo było bezdyskusyjne, traktowane jako przymus, powinność - mówiła gość Czwórki. - To swoisty przeskok - z szalonej komedii z dzieckiem, które zabija w roli głównej do tematów o wiele głębszych i poważniejszych - podkreślała. - Takie opowieści jak ta pokazują, że macierzyństwo jest kwestią wyboru i decyzji. Tu usłyszałabym taki feministyczny wydźwięk tego serialu - mówiła Kaja Klimek 

Źr. HBO/The Baby (Official Trailer)

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kaja Klimek

Data emisji: 25.05.2020

Godzina emisji: 10.16

kd


Czytaj także

Nowości serialowe 2022 - nie tylko "House of the Dragon"

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2022 16:26
Na liście seriali, które pojawią się w tym roku będzie sporo nowości, m.in. "Ród Smoka", czyli "House of the Dragon". Czekamy także na kolejną odsłonę hitu "Władca Pierścieni" i ekranizację komiksu "Sandman".
rozwiń zwiń