"Wyjazd na weekend". Jak dobrze znasz swoich przyjaciół?

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2022 15:14
"Wyjazd na weekend" Sarah Alderson to opowieść o wymarzonej podróży, która zamienia się w koszmar. - To książka o tym, że bliscy potrafią być dla nas bardzo nieznajomi - mówiła Kinga Michalska. 
Wyjazd na weekendzdj. ilustracyjne
Wyjazd na weekend/zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Bohaterkami "Wyjazdu na weekend" są Orla i Kate. To przyjaciółki z czasów szkolnych, które przez lata wspólnie mieszkały i zdobywały kolejne życiowe doświadczenia. - Po latach ich drogi trochę się rozeszły. Kate stała się kobietą sukcesu, a Orla, która chciała zostać matką i po licznych trudach jej się to udało, dziś ma 9-letnią córkę i wychowuje ją wraz z mężem - opowiadała Kinga Michalska.

Kobiety wyjeżdżają na weekend do Lizbony. Wynajmują piękny apartament ze wspaniałym widokiem i organizują ekscytujący program zwiedzania. - Nie mogą przypuszczać, że poznanie dwóch mężczyzn zupełnie zmieni przebieg tego wieczoru, który zresztą każda z nich - jak się potem okaże - widziała i zapamiętała trochę inaczej - podkreślała gość Czwórki. Kiedy Orla budzi się następnego ranka, okazuje się, że Kate zniknęła. Przesłuchiwana przez policję Orla mgliście pamięta, co działo się ubiegłej nocy, ale ustalenie faktów może być ostatnią nadzieją dla przyjaciółki. Próbując odtworzyć wydarzenia, dokonuje wstrząsających odkryć.

Zdaniem Kingi Michalskiej ta powieść to nie romans, lecz trzymający w napięciu thriller psychologiczny. - To książka o tym, że ludzie, których znamy, tak naprawdę mnogą być nam obcy, a nieznajomi mogą stać się naszymi bliskimi - mówiła gość Czwórki. 

ZOBACZ WIĘCEJ Kinga Michalska poleca książki >>>

Posłuchaj
08:55 czwórka michalska 2022_06_21-11-34-55.mp3 Kinga Michalska opowiada o książce "Wyjazd na weekend" (Stacja Kultura/Czwórka) 

Sarah Alderson to pisarka z literackim doświadczeniem scenarzysty. - Tworzy swoje książki tak, że widać w nich filmowy potencjał - opowiadała Kinga Michalska. Jest także zapaloną podróżniczką. - Przez większość życia mieszkała w Londynie, ale w 2009 roku rzuciła pracę, by zwiedzać świat. Była w Indiach, Singapurze, przez pięć lat mieszkała na Bali, ale ostatecznie osiadła w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych i specjalizuje się w powieściach typu young adult, ale nie tylko, także w thrillerach - opowiadała gość Czwórki. - Na co dzień pracuje też przy serialach i produkcjach filmowych. 

Sprawdź także:

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kinga Michalska

Data emisji: 21.05.2022

Godzina emisji: 11:35

kd

Czytaj także

Polecamy książki. "Miasto z mgły" Carlosa Ruiza Zafona

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2021 15:30
"Miasto z mgły" to ostatnia książka Carlosa Ruiza Zafona, zmarłego rok temu słynnego hiszpańskiego pisarza. To zbiór 11 opowiadań ukazujący wszystkie cechy jego pisarstwa, niepowtarzalną atmosferę Barcelony, tajemnicę i magię snutych przez niego opowieści. - Ta książka to swoiste pożegnanie autora z czytelnikami i powrót do literackiego świata "Cmentarza zapomnianych książek" - mówi Kinga Michalska. 
rozwiń zwiń