Polecamy książki. Shin Kyung-Sook i jej "Dworska tancerka"

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2021 12:00
 - Shin Kyung-Sook zabiera nas do przepięknego koreańskiego świata - mówiła Kinga Michalska w Czwórce. Jak opowiadała "Dworska tancerka" to nie tylko historia o miłości, ale także o poszukiwaniu własnej drogi i przełamywaniu kulturowych barier.  
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

pap Steven King 1200.jpg
Stephen King. Jak w karierze pomogły mu kobiety

Shin Kyung-Sook to pisarka z Korei Południowej. - Pokazuje nam ten kraj, targany niepokojami politycznymi, wewnętrznymi konfliktami, ale także lekiem przed rosnącą siłą państw ościennych - mówiła Kinga Michalska. - Tamtejszy monarcha szuka więc sojuszników, przede wszystkim we Francji. Tamtejszy konsul przybywa na koreański dwór i tam spotyka tancerkę - opowiadała gość Czwórki. - Ri Jin to świetnie wykształcona i piękna kobieta, która mieszka na dworze, ale jednocześnie stanowi "własność" monarchy i żyje w złotej klatce - tłumaczyła.  

Posłuchaj
05:29 Czwórka michalska książka 9 marzec 2021.mp3 Kinga Michalska poleca powieść "Dworska tancerka" (Stacja Kultura/Czwórka)

 
Francuski konsul postanawia więc ożenić się z Koreanką i zabrać ją do Paryża. - Wówczas czytelnik przenosi się do Francji z okresu belle époque. Paryż to wówczas imperium nowoczesności: powstają nowe budynki, kolej, rozwija się handel - mówiła Kinga Michalska. 

Książki 1200.jpg
Kinga Michalska - książkowe podsumowanie 2020 roku

Czytaj także:

Powieść "Dworska tancerka" to także historia o poszukiwaniu własnej tożsamości, i różnicach kulturowych. - Ri Jin powoli dojrzewa do tego, by stać się osobną jednostką. Czyta mnóstwo książek, a poznany dzięki temu świat zmusza ją do buntu i wprowadzaniu zmian w swoim życiu - mówiła Kinga Michalska. - Wybiera więc swoją drogę, stara się poznać jak najwięcej świata i przy tym dokonuje dramatycznego wyboru. 

ZOBACZ WIĘCEJ Polecamy książki w Czwórce wraz z Kingą Michalską >>>

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kinga Michalska

Data emisji: 09.03.2020

Godzina emisji: 11:40

kd

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polecamy książki: Etgar Keret - "Usterka na skraju galaktyki"

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2020 13:47
"Usterka na skraju galaktyki" to najnowszy zbiór opowiadań znanego izraelskiego pisarza Etgara Kereta, zwanego mistrzem krótkiej formy. 
rozwiń zwiń