Targowisko Sztuki - po strawę duchową do Konesera

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2023 14:36
Wydarzenie na dobre wpisało się w kalendarz artystycznych spotkań stolicy. Poza galeriami, w nieformalnej atmosferze, wielbiciele sztuki mogą tu znaleźć coś dla siebie. Zapraszamy na pierwsze w tym roku Targowisko Sztuki. 
Artyści zapraszają na Targowisko Sztuki
Artyści zapraszają na Targowisko Sztuki Foto: Kamila Adamowicz- Śrótwa

W niepowtarzalnej atmosferze

Targowisko Sztuki to cykliczna impreza organizowana od ponad siedemnastu lat. - Wydarzenie zostało zainicjowane wiele lat temu przez studentów warszawskiej ASP, którzy stwierdzili, że trzeba się pokazać szerzej światu - opowiada Michał Mroczka, malarz. - Formuła się spodobała, przede wszystkim dlatego, że ludzie, którzy nie odwiedzają galerii, mogą kupić w nieformalnej atmosferze niesztampowe dzieła, które także rokują i w przyszłości mogą okazać się też dobrą inwestycją.

Co miesiąc, na Targowisku Sztuki prezentowane jest malarstwo, grafika tradycyjna, plakaty, ilustracja czy fotografia przyciągające koneserów, kolekcjonerów, poszukiwaczy talentów. Targowisko odwiedzają też warszawiacy, turyści, projektanci, którzy znajdują tu wyjątkowe motywy do wnętrz. A wszystko to w niepowtarzalnej atmosferze i z okazją do inspirujących spotkań.

 

"Wizytówka" ważna rzecz

Gość Czwórki wystawia swoje prace w wielu galeriach, jednak bardzo chętnie bierze udział w Targowisku Sztuki i, jak mówi, starannie się do tego przygotowuje. - Swoje prace wystawiają artyści z całej Polski. Każdy artysta powinien też być dobrym marketingowcem. Żeby nawiązać kontakt z publicznością, należy mieć przynajmniej jeden obraz, tzw. wizytówkę, który przyciągnie wzrok i przebije konkurencję - tłumaczy. - Moim znakiem rozpoznawczym jest Krecik, bohater czeskich dobranocek z dzieciństwa, a obrazy mają drugie, jakże aktualne geopolitycznie tło. W moim kręgu zainteresowań jest także architektura.


Źr. Facebook/Michał Mroczka Malarstwo


Sztuka niekoniecznie za miliony

Jak zapewnia artysta, żeby kupić dzieło sztuki, nie trzeba być milionerem. - Czasem wystarczy tylko kilkadziesiąt złotych, jeżeli jest to mały obrazek bądź grafika - tłumaczy. - Wszystko zależy od dorobku artysty, wielkości obrazu i podejścia twórcy do swojego dzieła. Wtedy ceny oczywiście są wyższe, ale na Targowisku Sztuki, jak wskazuje na to nazwa, można się przecież targować.

Źr. Facebook/Targowisko Sztuki


Najbliższe wydanie Targowiska Sztuki odbędzie się 14-15 stycznia w warszawskim Koneserze.


Posłuchaj
17:00 CZWORKA/Stacja Kultura - Targowisko sztuki 09,01,2023.mp3 O Targowisku Sztuki opowiada malarz Michał Mroczka (Czwórka/Stacja Kultura)

 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Michał Mroczka (malarz, uczestnik Targowiska Sztuki)

Data emisji: 09.01.2023

Godz. emisji: 11.15

aw/kor

Czytaj także

"Bovska - rysuje". Artystka w nowej odsłonie

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2022 14:30
Bovska - autorka tekstów, kompozytorka, performerka, teraz także wyraża się poprzez swoją twórczość malarsko-ilustratorską. - Rysowanie z muzyką ma wiele wspólnego - przekonuje w Czwórce artystka i zaprasza na wystawę swoich prac.
rozwiń zwiń