X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nie odwaliło nam przez 20 lat

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2011 15:12
Mimo statusu grupy kultowej Hey ma nadal artystyczne skrupuły, a gitarzysta Marcin Żabiełowicz czuje się takim samym Marcinem Żabiełowiczem jak dwie dekady temu.
Audio

Kto nie zdążył wybrać się na koncert Heya w ramach trasy "Re-edycje" jesienią zeszłego roku, ma jeszcze szansę nadrobić zaległości. Grupa, zachęcona gorącym przyjęciem, z jakim spotkały się wskrzeszone w koncertowych wersjach utwory z jej czterech pierwszych albumów, postanowiła kontynuować wspominkowe tournee. Tymczasem, jak przyznaje gitarzysta Marcin Żabiełowicz, perspektywa grania na koncertach obszernych fragmentów starego materiału początkowo nie wzbudziła w zespole szczególnego entuzjazmu.

– Szczerze mówiąc, nie byliśmy szczęśliwi, kiedy nasz menedżer zaproponował nam taki pomysł na spędzenie jesieni. Pomyśleliśmy, że to bez sensu: grać utwory, które były stare już piętnaście lat temu. Gdy się porówna Heya sprzed lat dwudziestu z Heyem dzisiaj widać, że to dwa różne zespoły – wspomina gość "Stacji Kultura".

Rezerwa, z jaką zespół przyjął propozycję trasy, wzięła się z przekonania, że stare piosenki nie licują z obecnym poziomem artystycznym Heya. – Mieliśmy problem z takim doborem materiału, żeby pomiędzy utworami starymi i nowszymi nie było przepaści – przyznaje Marcin Żabiełowicz. Jak dodaje, najbardziej klasyczne kawałki, które najmniej się zestarzały, zabrzmią ze sceny w wersjach zbliżonych do albumowych, pozostałe natomiast odświeżono. Reakcje publiczności na starsze utwory są różne w zależności od średniej wieku osób, które przychodzą na koncert w danym mieście.

Mimo artystycznych wyrzutów sumienia towarzyszących trasie "Re-edycje" muzycy grupy Hey na koncertach są jak zwykle w swoim żywiole. – Koncerty to kwintesencja zawodu muzyka. Dłubanie przy materiale w studiu miewa swoje uroki, ale śmietankę spija się na koncertach. Ponadto można pozwolić sobie na improwizację, zdarzają się wpadki, z których trzeba wybrnąć – rozmarza się gość Czwórki. Z drugiej strony liderka Heya Kasia Nosowska mimo dwudziestoletniego scenicznego stażu nadal bardzo przeżywa każdy występ. – Przed wyjściem na scenę Kasia nadal skubie sukienkę – przyznaje Marcin Żabiełowicz.

Dwie dekady na scenie, szereg kultowych albumów, wielopokoleniowa rzesza wiernych fanów –dysponując takim dorobkiem artysta ma pełne prawo czuć się gwiazdą. Jednak muzycy Heya również na odcinku sławy pozostają sobie wierni i nie pchają się na łamy plotkarskich pism ani nie zabiegają o uwagę publiczności mainstreamowych stacji telewizyjnych czy radiowych. – Chyba nie mieliśmy w naszej działalności okresu, gdy ktoś mógłby o nas powiedzieć: tym to już naprawdę odwaliło – podsumowuje Marcin Żabiełowicz.

Więcej w rozmowie Kasi Dydo i Kuby Kukli z gitarzystą grupy HEY. Dźwięk znajdziesz w ramce po prawej stronie.

ŁSz

 

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Japoto: nie gramy fusion

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2011 16:30
Nasza nowa płyta będzie utrzymana w stylistyce power metal disco relax - zdradzili w Czwórce muzycy alternatywnej supergrupy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gram dla ludzi, robię swoje

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2011 13:02
Za dziesięć lat muzycy będą żyli wyłącznie z koncertów - ocenia Muniek Staszczyk. Mimo 30 lat na scenie artysta nie zamierza składać broni i zapowiada nową płytę T.Love.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wolą robić muzykę niż sałatkę w TV

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2011 17:24
Muzyka to terapia. Żyję muzyką, kocham śpiewać i tym chcę się zajmować – mówi wokalistka duetu Blow, którego soulowy album "Jeśli czujesz" okazał się według recenzentów nie dość… hip-hopowy.
rozwiń zwiń