Wolą robić muzykę niż sałatkę w TV

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2011 17:24
Muzyka to terapia. Żyję muzyką, kocham śpiewać i tym chcę się zajmować – mówi wokalistka duetu Blow, którego soulowy album "Jeśli czujesz" okazał się według recenzentów nie dość… hip-hopowy.
Audio

– Piosenki pisze się nad ranem a czasem w środku nocy. To zależy, kiedy ma się wenę – tłumaczy Flow, wokalistka grupy Blow, którą współtworzy wraz z producentem ukrywającym się pod pseudonimem „Święty Mikołaj”. O układaniu tekstów, melodii i bitów oraz o albumie „Jeśli czujesz” mówili w „Stacji Kultura”.

Część spośród utrzymanych w funkowo-soulowej stylistyce piosenek z albumu Blow powstawało w okresie, w którym wokalistka przeżywała trudne chwile związane z chorobą bliskiej osoby. Muzyka stanowiła formę psychoterapii. – Kiedy w twoim życiu dzieje się coś złego, trzeba przeskakiwać na inne emocje. To odskocznia, kiedy można napisać wesoły, pozytywny kawałek. Muzyka jest bardzo dobrą terapią – tłumaczy Flow.

Wokalistka nie obawia się, że opowiadając w tekstach o sprawach najbardziej osobistych dramatycznych zanadto otwiera się przed słuchaczami. Jak podkreśla, żyje muzyką i to w muzyce właśnie jej emocje znajdują najbardziej naturalny wyraz. Niezbyt pochlebne recenzje, jakimi opatrzyli album niektórzy krytycy są natomiast według Flow wynikiem nieporozumienia. – Jesteśmy recenzowani w kategorii hip-hop, podczas gdy ja nie rapuję. Hip-hopowi recenzenci traktują nasze teksty tak, jakby to były teksty rapowe, a to zupełnie inna bajka niż pisanie tekstów do śpiewania. My jesteśmy duetem soulowym, neosoulowym – podkreśla wokalistka.

Blow podkreślają, że ich piosenki są owocem miłości do muzyki, a nie pochodną pragnienia sławy czy „parcia na szkło”. – Nie kręci mnie bycie sławnym, bycie gwiazdą. Ja się zajmuję muzyką, kocham śpiewać, pisać teksty, grać koncerty. Tym chcę się zajmować, a nie lansowaniem się w programach, gdzie zrobię sałatkę i opowiem o tym, że mam nowego chłopaka – mówi Flow. – Czymś innym jest promowanie swojej muzyki, kiedy przychodzi się do radia z płytą, jak my teraz, a czym innym jest, gdy się przychodzi bez powodu – dodaje Święty Mikołaj.

Więcej w rozmowie Kasi Dydo i Kuby Kukli z duetem Blow. Dźwięk znajdziesz w ramce po prawej stronie.

ŁSz

 

Czytaj także

Mosqitoo w Czwórce - zobacz koncert!

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2011 10:32
Przebojowy electropopowy duet zaprezentował się w audycji "Ministerstwo Dźwięku" 22 stycznia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Senk Że w "Ministerstwie Dźwięku" - zobacz koncert!

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2011 16:50
Pionierzy dancehallu i mistrzowie słowa zaprezentowali się na czwórkowej scenie w sobotę 12 lutego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gram dla ludzi, robię swoje

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2011 13:02
Za dziesięć lat muzycy będą żyli wyłącznie z koncertów - ocenia Muniek Staszczyk. Mimo 30 lat na scenie artysta nie zamierza składać broni i zapowiada nową płytę T.Love.
rozwiń zwiń