Polska z Offu! i bohaterowie "Star Wars" na Podzamczu - będzie się działo

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2023 16:06
Zaprosimy na tegoroczny festiwal "Polska z Offu!", a także na wyjątkową wystawę, na której zobaczyć można bohaterów sagi "Gwiezdne wojny", zbudowanych z popularnych klocków. 
mona polaski: Karol Stolarek (wokalista i autor tekstów) i Michał Gibki (gitarzysta). Grupa wystąpić ma podczas tegorocznej odsłony festiwalu w Goleniowie
mona polaski: Karol Stolarek (wokalista i autor tekstów) i Michał Gibki (gitarzysta). Grupa wystąpić ma podczas tegorocznej odsłony festiwalu w GoleniowieFoto: Czwórka/Bartek Koziczyñski

W pierwszej części programu zaprosimy na rozmowę z przedstawicielami festiwalu "Polska z Offu!". Wydarzenie odbędzie się już 18-19 sierpnia w Goleniowie pod Szczecinem. To już druga odsłona imprezy. Marka koncertowa znana z warszawskiego cyklu zadebiutowała w 2021 roku dzięki zaproszeniu fundacji "Dla Kontrastu" od Goleniowskiego Domu Kultury - wówczas na Festiwalu wystąpili m.in. Lonker See, Maria Ka, Siema Ziemia i Ifi Ude.  W tym roku wśród wykonawców podczas ośmiu koncertów pojawią się Tańka Szafraniec, Jeże Oruelińskie, Tojad, mona polaski, xDZVØNx.

Zważywszy, że jesienią warszawski cykl również wraca do Ośrodka Kultury Ochoty OKO, to dobry moment, żeby porozmawiać o ideach stojących za inicjatywą PzO, o perspektywach rozwoju inicjatywy, działaniach Fundacji - ale i np. popandemicznym przesunięciu na rynku festiwalowym, z hegemonii wielkich organizatorów w stronę showcase'ów i offowych imprez. Gościem Czwórki będzie Adam Karol Drozdowski, organizator tego przedsięwzięcia.

Sprawdź także: 

W drugiej części programu powiemy o wystawie "Gwiezdne wojny", którą oglądać można w Centrum Nauki Da Vinci Podzamczu. To, jak przekonują organizatorzy jedyna taka wystawa modeli Lego Star Wars. Znajduje się tam jedenaście figur przedstawiających najpopularniejszych bohaterów legendarnej sagi. 

Wśród figur wyeksponowanych w Centrum fani znajdą m.in. parę kultowych robotów, czyli C-3PO oraz R2-D2 – w naturalnym, czyli filmowym rozmiarze. Znacznie większe od swoich pierwowzorów są figury dwóch filmowych antagonistów: Mistrza Yody i Darth Vadera, które liczą aż 3,5 metra wysokości. W finale wydarzenia każdy będzie mógł wziąć udział w zbudowaniu 2,5 metrowej postaci Dartha Vadera z ponad 20 tysięcy elementów.

***

Na "Stację Kultura" - w piątek (11.08) po godz. 10.00 - zaprasza Kasia Dydo.

kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka hobby zabawa
Czytaj także

Krakowski Festiwal Górski. "Wszystkie zajawki w jednym miejscu"

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2021 14:50
O imprezie mówi się, że jest górskim podsumowaniem ostatnich 12 miesięcy. W tym roku Krakowski Festiwal Górski odbędzie się w pierwszy weekend grudnia, pod patronatem Czwórki. 
rozwiń zwiń