Krakowski Festiwal Górski. "Wszystkie zajawki w jednym miejscu"

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2021 14:50
O imprezie mówi się, że jest górskim podsumowaniem ostatnich 12 miesięcy. W tym roku Krakowski Festiwal Górski odbędzie się w pierwszy weekend grudnia, pod patronatem Czwórki. 
Krakowski Festiwal Górski odbędzie się - w formule stacjonarnej - w weekend 4-5 grudnia 2021. Równocześnie przez cały miesiąc - 1-31 grudnia - będzie dostępny na platformie online. (zdj. ilustracyjne)
Krakowski Festiwal Górski odbędzie się - w formule stacjonarnej - w weekend 4-5 grudnia 2021. Równocześnie przez cały miesiąc - 1-31 grudnia - będzie dostępny na platformie online. (zdj. ilustracyjne) Foto: Joy_Studio/Shutterstock.com

Posłuchaj
09:57 CZWÓRKA CWK - festiwal 21.11.2021.mp3 Krakowski Festiwal Górski - co w programie tegorocznej odsłony? (Co Was kręci/Czwórka)

19. Krakowski Festiwal Górski - Konkursy Filmowe / Krakowski Festiwal Górski

- Od prawie dwóch dekad lat pokazujemy ludziom, jak cieszyć się górami. Od sportów ekstremalnych i życia na krawędzi, przez wędrówki po szlakach, aż po zwykłe spacery - opowiada współorganizator festiwalu Piotr Turkot. - W tym roku mamy wspinanie sportowe, bouldering, skialpinizm i freeride. Zajmiemy się także kulturą okołogórską.

Sprawdź także: 19. Krakowski Festiwal Górski - 4-5 grudnia 2021 >>>

Filmy, które pokazujemy na festiwalu, potrafią zainspirować widzów do szukania nowych zajawek. Wspinaczka, kajaki górskie, skialpinizm - każdy znajdzie coś dla siebie Piotr Turkot

"The Alpinist" to filmowy portret wyjątkowego wspinacza z Kanady, Marca-André Leclerca, którego niestety nie ma już z nami. Dokonał wielu wspaniałych przejść i niesamowitych solówek, między innymi w Patagonii, i był jednym z najlepszych wspinaczy swojego pokolenia.

The Alpinist | Official Trailer | RoadsideFlix


Sprawdź także
IMG_Pisarka Anna Król i Karina Terzoni_1200.jpg
"Kamienny sufit". Emancypacja w sercu Tatr

Organizatorzy festiwalu zaplanowali też wiele rozmów i dyskusji literackich, swoje prelekcje bd mieli wybitni alpiniści - również ci z zagranicy. Nie zabraknie również ciekawych warsztatów dotyczących bezpieczeństwa w górach. - W tym roku zaprosiliśmy m.in. Yannicka Grazianiego, który jest świetnym francuskim alpinistą i Sylvię Vidal, która samotnie zdobywa wielkie ściany, a Grzegorz Folta opowie o historii taternictwa i o tragedii, której można było uniknąć - dodaje rozmówca Jeremiego Angowskiego.


19. Krakowski Festiwal Górski, 4-5 grudnia 2021 19. Krakowski Festiwal Górski, 4-5 grudnia 2021

***

Tytuł audycji: Co Was kręci

Prowadzi: Jeremi Angowski

Gość: Piotr Turkot (współorganizator festiwalu)

Data emisji: 21.11.2021

Godzina emisji: 11.15

kul

 

Czytaj także

Parkour - kocie ruchy w miejskiej przestrzeni

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2021 12:00
Jedni powiedzą, że parkour to sport indywidualny, a inni, że to nie do końca sport, a najlepiej uprawić go grupowo. Adrian Rentel, instruktor parkoura, uważa, że jest on podejściem do życia. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy w Polsce mamy dobre zaplecze dla skejtów?

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2021 14:20
Skateboarding to jeden z ulubionych sportów młodych ludzi, a skateparki to miejsca, w których bez przeszkód mogą realizować swoją pasję. 
rozwiń zwiń