Julia Pośnik - od "Wakacji w Warszawie" do nagrań w L.A.

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2024 18:00
- W Los Angeles nie mam wakacji, choć pogoda temu sprzyja. Jeżdżę tam, żeby pracować - opowiada wokalistka Julia Pośnik. Z ostatniej podróży przywiozła piosenkę "Every Single Person I Know”, która jest efektem współpracy z Dallasem Catonem, producentem Em Beihold i sonwriterką Alexandrą Veltri.
Julia Pośnik w studiu Czwórki. Jakie plany ma ten rok?
Julia Pośnik w studiu Czwórki. Jakie plany ma ten rok?Foto: Adam Świetlicki/Czwórka
  • "Every Single Person I Know" to nowa piosenka Julii Pośnik. 
  • Utwór powstał w Los Angeles jako efekt współpracy z amerykańskimi twórcami: Dallasem Catonem i Alexandrą Veltri.
  • Julia Pośnik jest jedną z najpopularniejszych artystek młodego pokolenia. 
  • - Z Ameryki przywiozłam dużo materiału i zmierzam w kierunku nowej płyty - zapowiada wokalistka. 

Julia Pośnik ma 23 lata i jest jedną z najchętniej słuchanych młodych polskich artystek. Zadebiutowała na TikToku, a w 2021 roku ukazał się jej debiutancki album "Egoistka". Wówczas to legendarny magazyn Rolling Stone określił ją mianem jednej z najciekawszych muzycznych odkryć, doceniając jej utwór "Our Generation".

Julia Pośnik - była w Warszawie, jest w L.A.

- Odkąd pamiętam fascynowałam się amerykańską popkulturą i muzyką, która powstaje w studiach w Los Angeles. Marzenie, żeby kiedyś tam coś nagrać, motywowało mnie do działania. Najpierw pojechałam tam na wakacje, potem wróciłam, żeby już pracować - wspomina artystka. - Los Angeles to dla mnie miasto marzeń, choć odczuwam w jego przestrzeni architektoniczne braki. Za to ludzie są fantastyczni i niezwykle twórczy. Spacerując po ulicy mijasz zdobywców Oscara czy Grammy i nawet o tym nie wiesz.

Finneas O’Connell - przypadkowe spotkanie

- Mnie udało się spotkać Finneasa O’Connella, brata Billie Eilish. Byłam tak podekscytowana, bo to też było moje marzenie. Podeszłam do niego, chwilę porozmawialiśmy i przedstawił mnie swojej dziewczynie, która, jak się okazało, ma polskie korzenie i jest youtuberką - opowiada wokalistka. - Powiedziałam mu, że też zajmuję się muzyką i że jest dla mnie dużą inspiracją. Ale współpracy nie zaproponowałam. Postanowiłam, że zrobię to na drugim spotkaniu - dodaje ze śmiechem.  

Julia Pośnik - Every Single Person I Know | Julia Pośnik 

Jak powstał utwór "Every Single Person I Know"?

Jej najnowsza piosenka - "Every Single Person I Know" - to efekt międzynarodowej współpracy. Julia Pośnik połączyła siły z producentem muzycznym Dallasem Catonem i autorką tekstów Alexandrą Veltri. Utwór powstał w Los Angeles i tam też został zarejestrowany. - Z Dallasem i Alexandrą poznała mnie amerykańska menadżerka, która wspiera mnie na tamtym rynku i przygląda się, jak mi idzie. Takie spotkania są dla mnie fascynujące. Nagle pojawiają się inne twórczynie i twórcy, których nie znam, ale będę coś z nimi robić. Nie zawsze się to udaje, ale w tym przypadku od razu zadziałała chemia - opowiada Julia Pośnik. - Wszystko wskazuje na to, że na jednej piosence się nie skończy. 

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Julia Pośnik (@juliaposnik)

Julia Pośnik o pracach nad nową płytą

- Droga, którą przebyłam od wydania numeru "Julia w mieście" do dziś, jest niewyobrażalna i czuję, że ten nadchodzący materiał może być szokiem dla moich fanów. Przywiozłam ze Stanów bardzo dużo piosenek. Teraz muszę je rozsądnie posegregować i będę zmierzać w kierunku nowej płyty - zapowiada Julia Pośnik. - Rok 2024 "here I come" - śmieje się rozmówczyni Kasi Dydo. 

Posłuchaj
18:15 CZWÓRKA Stacja Kultura - julia posnik 04.03.2024.mp3 Julia Pośnik o nowym singlu "Every Single Person I Know” i planach artystycznych na najbliższy rok (Stacja Kultura/Czwórka)

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Julia Pośnik (wokalistka)

Data emisji: 04.03.2024

Godzina emisji: 11.15

kul

Czytaj także

"Jesteś piękny" to ukłon w stronę człowieczeństwa. Natalia Grosiak zapowiada solowy album

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2024 13:58
Warto wsłuchać się w tekst singla "Jesteś piękny", który zapowiada solowy album Natalii Grosiak. Możliwe, że płyta ukaże się już w styczniu 2025 roku, ale artystka chce ją tworzyć niespiesznie i swobodnie. Przy pracy nad albumem wspomaga ją lessman. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jea Mira: bez wsparcia wytwórni też można podbijać świat

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2024 11:40
Jea Mira pochodzi z Polski, tworzy w Londynie, a jej piosenki podbijają światowe playlisty. - To dzięki platformom streamingowym masz szansę zostać zauważonym przez słuchaczy z różnych stron świata, i wcale nie musi za tobą stać duża wytwórnia - mówi artystka.
rozwiń zwiń