Kiedy rękaw staje się kołnierzem

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2011 19:38
– W zależności od tego jak ubierze się sweter, który ma cztery tuby, wygląda się zupełnie inaczej – zdradza Katarzyna Barcik. O swojej kolekcji zrobionej na drutach mówiła ona w audycji "Stacja Kultura".
Audio

Robienia na drutach jest zajęciem wyciszającym, uspokajającym i bardzo relaksującym. Jak zdradza projektantka Katarzyna Barcik, po druty sięgnęła z sentymenty do babci, która to z włóczki robiła jej skarpetki i swetry. – Tak mi się to jednak spodobało, że aż stworzyłam całą kolekcję – przyznaje.

I to kolekcję nie byle jaką. Projektantka nie tylko wykorzystuje artystyczne ściegi, ale i tworzy elementy garderoby o niesamowitych kształtach. – Większość modeli można ubrać na kilka różnych sposobów. Można je też nosić na lewą stronę – tłumaczy. –  Jak ktoś jest bardzo kreatywny to na pewno wymyśli jeszcze kilka sposobów – dodaje.

Jak przyznaje Katarzyna Barcik, dzierganie ubrań na drutach nie jest w Polsce modne, czego nie można powiedzieć o innych krajach Europy. – Dlatego też kolekcja KB.unique jest tak zaskakująca i szokująca zarazem – zauważa projektantka. Radzi, ale sięgać po druty i próbować wydziergać coś samemu, bo daje to niebywałą frajdę.

Więcej w rozmowie Kasi Dydo i Kuby Kukli z Katarzyną Barcik i Edytą Glińską z concept store’u NiemaSówka, gdzie odbył się pokaz kolekcji projektantki.

ap

Czytaj także

Artystyczny look, czyli sceniczne kreacje gwiazd

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2011 16:00
Spiczasty stanik Madonny, suknia z mięsa Lady Gagi, Edyta Górniak w worku po ziemniakach… pomysłowość gwiazd odnośnie stylizacji nie zna granic. Czy to jednak oznacza, że w tej materii wszystko jest dozwolone?
rozwiń zwiń
Czytaj także

O modzie językiem dziecka

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2011 14:50
Książka "M.O.D.A. czyli Metki Obcasy Dżinsy Adidasy" jest m.in. o tych elementach garderoby, bez których nie wyobrażamy sobie życia: o szpilkach i o adidasach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Poradnik: Jak kupować z głową

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2011 16:57
W Czwórce gościła Wiganna Papina, stylistka, królowa second handów i wyprzedaży. Tylko u nas dowiesz się jak wyrwać niezły ciuch za grosze!
rozwiń zwiń