O modzie językiem dziecka

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2011 14:50
Książka "M.O.D.A. czyli Metki Obcasy Dżinsy Adidasy" jest m.in. o tych elementach garderoby, bez których nie wyobrażamy sobie życia: o szpilkach i o adidasach.
Audio
  • Rozmowa z Katarzyną Świeżak i Katarzyną Bogucką

Wprzebojowej serii edukacyjnej dla dzieci najpierw ukazał się "D.O.M.E.K", który opowiadał o architekturze. Następnie światło dzienne ujrzał "D.E.S.I.G.N.", traktujący o wzornictwie. Teraz przyszedł czas na modę… Do księgarń trafiła właśnie książka "M.O.D.A. czyli Metki Obcasy Dżinsy Adidasy".

Jej autorka, Katarzyna Świeżak przytacza w książce wszelkie interesujące fakty na temat trendów obowiązujących w modzie w ciągu minionych 100 lat. Przedstawia zarówno postaci wielkich projektantów, jak i ich kreacje, które można zobaczyć tylko na wybiegach. Ciekawostką dla każdego dziecka będą zapewne informacje o tym, jak i gdzie powstały modowe hity wszechczasów, takie jak np. szpilki, adidasy czy spódniczki mini. Szczegóły w audycji "Stacji Kultura".

Jak zdradza Katarzyna Świeżak, nie pamięta ona by interesowała się modą w dzieciństwie, lecz pojawiła się ona w jej życiu dorosłym i to całkiem na poważnie. – Miałam być projektantem, ale zdecydowałam się jednak na coś innego – przyznaje.
Wyjaśnia również, że gdy tylko dostała propozycję stworzenia książki o modzie dla dzieci, wiedziała jaką formę powinna ona mieć i co w niej zawrzeć. – Nie miała to być publikacja na temat sezonowych nowinek, fatałaszków. Miała pokazywać modę w szerszym zakresie – tłumaczy.

Atrakcyjności książce dodają ciekawe ilustracje Katarzyny Boguckiej. Jak przyznaje ilustratorka, prace nad publikacją spowodowały, że na poważnie zainteresowała się ona kwestiami mody. – Zdałam sobie sprawę, że moda jest jednym z ważnych elementów kultury i warto jest poświęcać jej czas – mówi.

ap

Zobacz więcej na temat: dzieci mod moda KSIĄŻKA

Czytaj także

Dyskusję o okładkach książek czas zacząć!

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2011 16:47
Ważne, żeby budować sentyment do rzeczy ciekawych i atrakcyjnych, a nie kiczowych i chałowych – mówi Daniel Mizieliński, projektant książek, współtwórca publikacji "Tysiąc polskich okładek".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzieci rozmawiają z wielkimi Polakami

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2011 14:00
– Dzieci zapytały na przykład Mirosława Hermaszewskiego czy widział w kosmosie ufoludka – zdradza Beata Tadla, autorka książki będącej zapisem rozmów dziewięciolatków z ważnymi osobistościami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziennikarka, która nie odpuszcza tak łatwo

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2011 16:58
– Zdecydowałam się napisać tę książkę ponieważ nie mogłam pozwolić na to, by niewykorzystany materiał trafiły do szuflady – tłumaczy Anita Werner, autorka publikacji "Dama Pik".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Życie celebrytów wreszcie opisane na kartach powieści

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2011 10:00
Powieść "Gaga Warszawski Wilkołak" będąca czymś z pogranicza rozrywki i obserwacji obyczajowej opowiada o świecie współczesnych celebrytów. Bohaterkami tej książki są również żyjące obecnie gwiazdy - m.in. Doda i Edyta Górniak.
rozwiń zwiń