Goa - nigdzie nie jest tak błękitnie

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2011 17:40
Plaże są piękne, palmy wysokie, a mieszkańcy Goa są szczęśliwi i życzliwi, choć dzieli ich czasem prawie wszystko.
Audio

- Najlepiej przeczekać w Polsce do marca, bo wtedy jest tam monsun - opowiada dziennikarka Czwórki, Kasia Kornet - Maj to najlepszy czas na wyprawę.

Goa to kraj pięknych plaż i kolorowych hipisowskich ciężarówek. Warto zwiedzać go na pożyczonym skuterze. Choć przyroda zapiera na Goa dech w piersiach, to nie da się nie zauważyć, że obok siebie mieszkają tam ludzie bardzo biedni i bardzo bogaci. Nierzadkim widokiem jest sąsiedztwo nowoczesnych wieżowców i slumsów.

Dla przyjezdnych nie do końca jasne mogą być też zwyczaje panujące w niektórych rodzinach hinduskich na Goa. Kasia Kornet w audycji "Stacja Kultura" opowiada, że zdarza się, że  podczas proszonego obiadu kobiety podają do stołu, ale same jedzą często w kuchni. Oczywiście nie dotyczy to robiących karierę przedstawicielek klasy średniej lub mieszkających tam gwiazd Bollywood.

- Na wsi kobiety muszą bardzo ciężko pracować, bo mąż wyjechał za pracą do miasta. Zajmują się polem i dziećmi - opowiada dr Monika Browarczyk, indolog. W mieście nie jest im lepiej, kobiety często znajdują pracę w manufakturach, gdzie pieką placki, albo cały dzień zwijają papierosy.

/
Czytaj także

Barokowe Goa ocaleje

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2011 21:00
Zabytkowe kościoły katolickie portugalskiego niegdyś Goa, obszaru w południowych Indiach, odzyskają dawny blask dzięki funduszom, które rząd centralny z New Delhi przeznaczył na ich odnowienie i konserwację.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Plaga narkotyków w indyjskiej mekce turystów

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2011 07:51
Kościół katolicki z indyjskiego stanu Goa wezwał miejscowe władze do rozpoczęcia rzeczywistej walki z narkotykami w tym rejonie Indii.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zastaw się, a postaw się, czyli luksus według Polaków

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2011 13:30
Rynek dóbr luksusowych w Polsce wcale nie jest mały. – Z naszych szacunków wynika, że możemy tu mówić nawet o kwocie 30 mld zł rocznie - mówi Tomasz Wiśniewski, partner w firmie doradczej i współautor raportu o dobrach luksusowych.
rozwiń zwiń