Krzysztof Czeczot: To ważny film o fajnych ludziach

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2011 07:44
Historia PRL-u, walka opozycjonistów z systemem i gigantyczna kasa – wszystko to w filmie "80 milionów", który wchodzi do kin. O swojej roli opowiada w Czwórce Krzysztof Czeczot.
Audio

- Wygrałem casting. Chciałem zagrać, bo to wspaniała historia. Ważny film o fajnych ludziach – mówi Czeczot. W opowieści o PRL-u Czeczot wciela się w postać Józka, którego pierwowzorem był Józef Pinior. Scenariusz inspirowany jest autentycznymi wydarzeniami sprzed wybuchu stanu wojennego., kiedy działacze Solidarności wyprowadzili z kas 80 milionów złotych.

Nowa produkcja jest komedią kryminalną. – Kręcąc ten film reżyser, Waldemar Krzystek, nieustannie żartował z tego okresu. Opowiadał zabawne historie, jakie wtedy przeżył – mówi Czeczot. - Bohaterowie, z którymi się spotykamy opowiadają, że owszem, to był trudny czas, ale podkreślają, że to super okres w ich życiu – dodaje.

- Nie było szans na to, by była to pomnikowa historia, robiona na kolanach – mówi Czeczot. Opowiadając historię pokazaną w filmie, podkreśla, że nie był to napad na bank. – Wbrew temu, co mówią niektóre materiały prasowe, panowie tych pieniędzy nie ukradli. Oni je wyciągnęli, bo do nich należały. Kiedy esbecja dowiedziała się o tym, że w tak prosty sposób trzech młodych mężczyzn zagrało na nosie całemu systemowi, wymyślili wspaniałą plotkę, że za te pieniądze panowie pojachali bawić się do kasyn wiedeńskich – mówi.

Więcej o filmie 80 milionów dowiedzieć się można z dźwięków audycji.

pg

Czytaj także

Historia "80 milionów" wkrótce w kinach

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2011 16:07
25 listopada do kin wejdzie nowy film reżysera Waldemara Krzystka pt. "80 milionów". Pokazuje on sensacyjną historię pieniędzy, wypłaconych tuż przed wprowadzeniem stanu wojennego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Film o "numerze stulecia" wchodzi do kin

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2011 11:46
W poniedziałek wieczorem odbyła się warszawska premiera najnowszego filmu Waldemara Krzystka "80 milionów".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kozacy wyczyścili kasę "Solidarności"

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2011 13:30
- Uczestnicy akcji wypłacenia pieniędzy z kasy "Solidarności" tuż przed wprowadzeniem stanu wojennego to byli młodzi, dwudziestokilkuletni chłopcy. To byli po prostu kozacy z natury - mówi Waldemar Krzystek, reżyser filmu "80 milionów".
rozwiń zwiń