Polskie Radio
Section05
Józef Pinior

"Komentarz Dnia": wybory prezydenckie, b. senator skazany, koronawirus, ostrzelanie biura europosła

Gośćmi Programu 1 Polskiego Radia byli: Jerzy Kłosiński i Marcin Piasecki ("Rzeczpospolita"). Publicyści dyskutowali m.in. o przewidywaniach Jarosława Kaczyńskiego na temat wyborów prezydenckich, a także wyroku skazującym dla b. senatora Józefa Piniora, koronawirusie i ostrzelaniu biura poselskiego eurodeputowanego PiS Ryszard Czarneckiego.
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz Henryk Szrubarz Jerzy Kłosiński Marcin Piasecki Jarosław Kaczyński wybory prezydenckie Józef Pinior koronawirus

"Oczekuję przeprosin od tych, którzy atakowali prokuraturę". Ziobro ws. wyroku dla Piniora

Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości, oczekuje przeprosin od wszystkich, którzy atakowali prokuraturę za jej działania w sprawie Józefa Piniora. W oświadczeniu wydanym po wyroku skazującym byłego senatora Platformy Obywatelskiej za korupcję, minister wyraził nadzieję, że osoby zarzucające prokuraturze "łamanie demokracji i gnębienie niewinnego, znajdą dzisiaj czas na chwilę refleksji".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo prokuratura Zbigniew Ziobro Józef Pinior

Ruszył proces Józefa Piniora. Polityk oskarżony o korupcję

Ruszył proces korupcyjny legendy dolnośląskiej Solidarności. Były senator Józef Pinior i jego asystent Jarosław W. oraz trzech biznesmenów stanęło dziś przed wrocławskim sądem oskarżonych o łapówkarstwo i powoływanie się na wpływy w instytucjach państwowych. Sąd zdecydował się na wyłączenie jawności sprawy i w związku z tym będzie się ona toczyła za zamkniętymi drzwiami.
Zobacz więcej na temat:  korupcja Józef Pinior Wrocław dolnośląskie polityka Platforma Obywatelska Solidarność POLSKA prokuratura

Sprawa Józefa Piniora. Sędzia nie zostanie przeniesiona

Kolegium Sądu Apelacyjnego w Poznaniu uwzględniło odwołanie sędzi Moniki Smagi-Leśniewskiej od decyzji o przeniesieniu jej z wydziału karnego do gospodarczego poznańskiego sądu. Według Platformy Obywatelskiej, miała zostać przeniesiona, ponieważ nie podjęła decyzji o areszcie dla Józefa Piniora po zarzutach korupcyjnych wobec niego.
Zobacz więcej na temat:  sądownictwo korupcja Józef Pinior Platforma Obywatelska POLSKA