Polskie Radio
Section05
Józef Pinior

Józef Pinior skazany w sprawie zeznań majątkowych. Sąd obniżył wyrok I instancji

Na karę 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na rok został skazany były senator Józef Pinior oskarżony o poświadczenie nieprawdy w zeznaniach majątkowych. Sąd Okręgowy we Wrocławiu obniżył tym samym wyrok z pierwszej instancji; Pinior został wówczas skazany na 1,5 roku więzienia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony dolnośląskie Józef Pinior Platforma Obywatelska sądownictwo oświadczenie majątkowe

"Przełom w ściganiu korupcji". Cezary Gmyz o sprawie Józefa Piniora

- Dawniej procesy ciągnęły się w nieskończoność, bo wymagano wyjaśnienia wszystkich okoliczności. Od pewnego czasu Kodeks postępowania karnego daje możliwość skazania na podstawie materiału szczątkowego. Przyjęto zasadę znaną z innych systemów prawnych, że ważniejsze jest przecięcie procederu i przykładne ukaranie - mówił w Polskim Radiu 24 dziennikarz śledczy Cezary Gmyz, komentując sprawę Józefa Piniora. 
Zobacz więcej na temat:  Józef Pinior sądownictwo sąd korupcja CBA POLSKA

"Strata i ból dla Solidarności". Jan Rulewski o sprawie Józefa Piniora

- Józef Pinior to wspaniała postać umoczona w korupcji politycznej. To niestety była łapówka przyjęta przez człowieka uposażonego, senatora ze wsparciem społecznym. Można jedynie zarzucić sądowi, że był bardzo spolegliwy - mówił na antenie Polskiego Radia 24 działacz opozycji w okresie PRL Jan Rulewski. Gośćmi byli również Andrzej Michałowski i Andrzej Rozpłochowski.
Zobacz więcej na temat:  Józef Pinior sąd Solidarność sądownictwo POLSKA

"Niektórzy nie potrafią uszanować swoich dokonań". Siewiereniuk-Maciorowska o karze więzienia dla Piniora

Marian Kowalski (KowalskiTV) przypomniał w Polskim Radiu 24, że Józef Pinior z częścią działaczy dolnośląskiej Solidarności przyłączyli się do postkomunistycznego środowiska. Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska (DzieńDobryBiałystok.pl) w kontekście wyroku za korupcję wrocławskiego działacza stwierdziła, że swoim zbrodniczym postępowaniem szarga swoje dobre imię i pamięć o dokonaniach.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Marian Kowalski Michał Rachoń POLSKA polityka społeczeństwo Józef Pinior

"Komentarz Dnia": wybory prezydenckie, b. senator skazany, koronawirus, ostrzelanie biura europosła

Gośćmi Programu 1 Polskiego Radia byli: Jerzy Kłosiński i Marcin Piasecki ("Rzeczpospolita"). Publicyści dyskutowali m.in. o przewidywaniach Jarosława Kaczyńskiego na temat wyborów prezydenckich, a także wyroku skazującym dla b. senatora Józefa Piniora, koronawirusie i ostrzelaniu biura poselskiego eurodeputowanego PiS Ryszard Czarneckiego.
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz Henryk Szrubarz Jerzy Kłosiński Marcin Piasecki Jarosław Kaczyński wybory prezydenckie Józef Pinior koronawirus

"Oczekuję przeprosin od tych, którzy atakowali prokuraturę". Ziobro ws. wyroku dla Piniora

Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości, oczekuje przeprosin od wszystkich, którzy atakowali prokuraturę za jej działania w sprawie Józefa Piniora. W oświadczeniu wydanym po wyroku skazującym byłego senatora Platformy Obywatelskiej za korupcję, minister wyraził nadzieję, że osoby zarzucające prokuraturze "łamanie demokracji i gnębienie niewinnego, znajdą dzisiaj czas na chwilę refleksji".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo prokuratura Zbigniew Ziobro Józef Pinior