X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Krzysztof Czeczot: To ważny film o fajnych ludziach

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2011 07:44
Historia PRL-u, walka opozycjonistów z systemem i gigantyczna kasa – wszystko to w filmie "80 milionów", który wchodzi do kin. O swojej roli opowiada w Czwórce Krzysztof Czeczot.
Audio

- Wygrałem casting. Chciałem zagrać, bo to wspaniała historia. Ważny film o fajnych ludziach – mówi Czeczot. W opowieści o PRL-u Czeczot wciela się w postać Józka, którego pierwowzorem był Józef Pinior. Scenariusz inspirowany jest autentycznymi wydarzeniami sprzed wybuchu stanu wojennego., kiedy działacze Solidarności wyprowadzili z kas 80 milionów złotych.

Nowa produkcja jest komedią kryminalną. – Kręcąc ten film reżyser, Waldemar Krzystek, nieustannie żartował z tego okresu. Opowiadał zabawne historie, jakie wtedy przeżył – mówi Czeczot. - Bohaterowie, z którymi się spotykamy opowiadają, że owszem, to był trudny czas, ale podkreślają, że to super okres w ich życiu – dodaje.

- Nie było szans na to, by była to pomnikowa historia, robiona na kolanach – mówi Czeczot. Opowiadając historię pokazaną w filmie, podkreśla, że nie był to napad na bank. – Wbrew temu, co mówią niektóre materiały prasowe, panowie tych pieniędzy nie ukradli. Oni je wyciągnęli, bo do nich należały. Kiedy esbecja dowiedziała się o tym, że w tak prosty sposób trzech młodych mężczyzn zagrało na nosie całemu systemowi, wymyślili wspaniałą plotkę, że za te pieniądze panowie pojachali bawić się do kasyn wiedeńskich – mówi.

Więcej o filmie 80 milionów dowiedzieć się można z dźwięków audycji.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Historia "80 milionów" wkrótce w kinach

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2011 16:07
25 listopada do kin wejdzie nowy film reżysera Waldemara Krzystka pt. "80 milionów". Pokazuje on sensacyjną historię pieniędzy, wypłaconych tuż przed wprowadzeniem stanu wojennego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Film o "numerze stulecia" wchodzi do kin

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2011 11:46
W poniedziałek wieczorem odbyła się warszawska premiera najnowszego filmu Waldemara Krzystka "80 milionów".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kozacy wyczyścili kasę "Solidarności"

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2011 13:30
- Uczestnicy akcji wypłacenia pieniędzy z kasy "Solidarności" tuż przed wprowadzeniem stanu wojennego to byli młodzi, dwudziestokilkuletni chłopcy. To byli po prostu kozacy z natury - mówi Waldemar Krzystek, reżyser filmu "80 milionów".
rozwiń zwiń