"Bohater Osama" wraca na scenę

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2012 13:51
Ten spektakl nie pozostawia nikogo obojętnym. W najbliższy weekend znowu będzie można go obejrzeć w warszawskim Teatrze "Imka". W jedną z ról wciela się Krzysztof Kwiatkowski, który był gościem "Stacji Kultura".
Audio

Reżyserem "Bohatera Osamy" jest Jacek Poniedziałek. Spektakl opowiada historię chłopaka z przedmieść Londynu - Gary'ego (w tej roli Cezary Kwiecień) zafascynowanego postacią Osamy Bin Ladena. Jest to punkt wyjścia do refleksji nad czasami, w których żyjemy.

- Dla mnie tematem spektaklu jest rozpaczliwa walka bohaterów o własne wartości, które nie zawsze są dobrze ulokowane. Tak jak w przypadku Marka, 50-letniego mężczyzny, który zakochuje się w 17-latce. Gary z kolei wierzy w bohaterstwo Osamy Bin Ladena, wybrał go sobie na idola naszych czasów - opowiadał Krzysztof Kwiatkowski.

Najsłynniejszy terrorysta świata bohaterem? Ta karkołomna teza w spektaklu zdaje się całkiem udanie bronić. - Gary bardzo przekonująco argumentuje, dlaczego uważa Osamę za swojego idola. Można w to uwierzyć. Jak mieliśmy próby i czasem rozmawialiśmy z Czarkiem na ten temat, okazało się, że można się w to negatywne wkręcić. Tak manipulatorsko jest napisany ten tekst - przyznał gość "Stacji Kultura".

Mimo swojej kontrowersyjności "Bohater Osama" jest dobrze przyjmowany przez widzów. - Emocje są duże, ale raczej wewnątrz. Nie ma krzyku i rzucania jajek - uśmiechał się Krzysztof Kwiatkowski.

Więcej o spektaklu "Bohater Osama" dowiesz się, klikając w ikonkę dźwięku.

pg

Czytaj także

Teatralne nowości

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2012 11:46
Tomasz Mościcki i jego goście w rozmowie o tym, co nowego w polskich teatrach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Haszczyński o życiu w wirze wojny: jeśli się nie ryzykuje, to się nie wygrywa

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2012 16:20
Jeden z niewielu ludzi w Polsce, którzy z bliska obserwowali dynamiczne wydarzenia, które miały miejsce na przestrzeni ostatnich lat w świecie muzułmańskim, m. in. w Iranie i w Turcji. Owocem jego obserwacji jest książka "Mój brat obalił dyktatora”.
rozwiń zwiń