Polskie Radio
Section05
Krzysztof Kwiatkowski

"Potrzebna inicjatywa". Kwiatkowski o projekcie ustawy ws. szybszych wypłat świadczeń poszkodowanym w wypadkach

- Moim zdaniem projekt ustawy o przyspieszeniu wypłaty świadczeń poszkodowanym w wypadkach powinien we wrześniu na pierwszym posiedzeniu Sejmu zostać uruchomiony, bo ten wypadek w Chorwacji wyraźnie pokazuje, że taki projekt jest potrzebny - powiedział w Polskim Radiu 24 Krzysztof Kwiatkowski, senator niezależny.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krzysztof Kwiatkowski POLSKA ustawa wypadek Chorwacja

"Szukam rozwiązań, aby pieniądze jak najszybciej popłynęły do Polski". Krzysztof Kwiatkowski o KPO

- Nie szukam błędów po żadnej za stron, tylko szukam takich rozwiązań, żeby jak najszybciej nie tylko zostało zatwierdzone KPO, co się już tak naprawdę stało, ale żeby do Polski popłynęły pieniądze - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Kwiatkowski, senator niezależny.
Zobacz więcej na temat:  Krajowy Plan Odbudowy POLSKA polityka Sąd Najwyższy sądownictwo Sejm Krzysztof Kwiatkowski Polskie Radio 24 Unia Europejska Komisja Europejska

"Trzeba przypominać ich dorobek". Kwiatkowski o ofiarach katastrofy smoleńskiej

- Obawiam się trochę, że te dyskusje - które przecież powtarzają się co roku - powodują, że ucieka nam to, co najważniejsze: przypominanie tych, którzy tam zginęli. A to wspaniałe postacie polskiej historii. Trzeba przypominać ich dorobek - powiedział w Polskim Radiu 24 senator niezależny Krzysztof Kwiatkowski. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krzysztof Kwiatkowski katastrofa smoleńska

TYLKO U NAS Będzie wniosek o odwołanie marszałka Senatu. Kto oprócz PiS zagłosuje za?

Klub Prawa i Sprawiedliwości złoży w tym tygodniu wniosek o odwołanie Tomasza Grodzkiego z funkcji marszałka Senatu. - Naszym kandydatem na stanowisko marszałka będzie wicemarszałek izby Marek Pęk - przekazał szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Jakie są szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku?
Zobacz więcej na temat:  Senat PiS Marek Pęk Tomasz Grodzki Krzysztof Kwiatkowski Jan Maria Jackowski TYLKO U NAS Ryszard Terlecki POLSKA

K. Kwiatkowski o losach ustawy o ochronie granic w Senacie

– Poprawki polegają m.in. na tym, by umożliwić dziennikarzom dostęp do tej strefy, byśmy nie byli zdani tylko na migawki, które pokazuje Łukaszenka. Inne dotyczą tego, by realna pomoc napłynęła do przedsiębiorców, którzy nic, podkreślam nic, jeszcze nie dostali – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia senator niezależny Krzysztof Kwiatkowski, pytany o senackie prace nad ustawą o ochronie granic. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Bartłomiej Graczak Krzysztof Kwiatkowski polityka Senat POLSKA służby i bezpieczeństwo granica imigranci w Europie kryzys migracyjny

"Prokuratura nie uzupełniła wniosku". Senator Kwiatkowski o sprawie marszałka Grodzkiego

- To nie marszałek podjął taką decyzję, tylko służby prawne, które oceniły wniosek prokuratury, informując wicemarszałka Bogdana Borusewicza, który za te sprawy odpowiada, że wniosek nie spełnia wymogów prawnych i musi być uzupełniony, a prokuratura tego nie zrobiła - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Kwiatkowski, senator niezrzeszony.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Platforma Obywatelska Mirosław Skowron Tomasz Grodzki Krzysztof Kwiatkowski Senat

"Narażamy się na arbitraż międzynarodowy i ogromne odszkodowania". Kwiatkowski o nowelizacji ustawy medialnej

- Senat będzie się zapatrywał na tę ustawę tak, jak zdecydowana większość Polaków. Ponad 80 proc. z nich w sondażu Kantar mówi, że to nie rząd, nie władza ustawodawcza powinna przygotowywać ramówkę telewizyjną - powiedział w Polskim Radiu 24 o ustawie medialnej senator niezależny Krzysztof Kwiatkowski. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krzysztof Kwiatkowski polityka Senat ustawa medialna media Sejm POLSKA

Jan Kanthak: Polska powinna partycypować w pracach UE nad "paszportem szczepionkowym"

- Jeśli chodzi o podróżowanie, to wydaje mi się, że dużo lepiej, jeśli Polska będzie partycypowała w ramach Unii Europejskiej w pracach nad takimi "paszportami", bo trzeba patrzeć w sposób obiektywny. (...) Według mnie jest to nie do uniknięcia - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Solidarnej Polski Jan Kanthak o pomyśle "zielonych certyfikatów" dla osób zaszczepionych. Gośćmi audycji byli także prof. Włodzimierz Bernacki z PiS, Krzysztof Kwiatkowski, senator niezależny i Andrzej Szejna z Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Małgorzata Raczyńska-Weinsberg POLSKA pandemia polityka Koronawirus w Polsce COVID-19 Jan Kanthak Krzysztof Kwiatkowski

Sprawa Tomasza Komendy. "Błędy zostały popełnione przez wszystkich"

Tomasz Komenda spędził w więzieniu 18 lar za zbrodnię, której nie popełnił. - To wyjątkowa bulwersująca sprawa, która pokazuje ciemne strony wymiaru sprawiedliwości, ponieważ nikt nie zwróci utraconych lat życia p. Tomaszowi Komendzie - mówi w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister sprawiedliwości dr Marcin Romanowski. Dlaczego doszło do tak ogromnej pomyłki?
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Tomasz Komenda sądownictwo Krzysztof Kwiatkowski

Joanna Borowiak: wielu Amerykanów podważa wynik wyborów prezydenckich

- Kiedy słyszeliśmy o tym, że osoby nieżyjące od iluś lat oddawały głosy, to trudno nie poddawać tego w wątpliwość. Niemniej jednak Kongres orzekł jak orzekł i szkoda, że doszło do takiego siłowego manifestowania - mówiła w Polskim Radiu 24 poseł PiS Joanna Borowiak. Gośćmi "Sztuki słuchania" byli także: senator niezależny Krzysztof Kwiatkowski, poseł PSL Paweł Bejda i poseł Solidarnej Polski Mariusz Kałużny.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krzysztof Kwiatkowski Małgorzata Raczyńska-Weinsberg POLSKA polityka PiS Solidarna Polska PSL USA Ameryka Waszyngton Stany Zjednoczone Donald Trump

Kwiatkowski: w Polsce powinny odbyć się wiece wsparcia dla białoruskiej opozycji

- Uzasadnionym byłoby, gdyby w polskich miastach, a w szczególności tam, gdzie są placówki dyplomatyczne Białorusi, czyli w Białymstoku i w Warszawie, odbyły się wiece wsparcia. Ważne, aby był to bardzo czytelny sygnał w sprawie tamtejszych wyborów - powiedział w Polskim Radiu 24 senator niezależny Krzysztof Kwiatkowski. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mirosław Skowron Krzysztof Kwiatkowski polityka ŚWIAT Białoruś wybory na Białorusi

"Podstawa wszystkich nieszczęść w Europie". Czarnek o ideologii neomarksistowskiej

- Mamy dziś do czynienia z ruchem neomarksistowskim, który jest podstawą wszystkich nieszczęść w Europie w XX w. Ideologia LGBT to także ideologia neomarksistowska - powiedział w Polskim Radiu 24 Przemysław Czarnek, poseł PiS. Gośćmi audycji byli również Lech Jaworski (Porozumienie), Artur Dziambor (Konfederacja) oraz Krzysztof Kwiatkowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA LGBT Polskie Radio 24 społeczeństwo służby i bezpieczeństwo marksizm Przemysław Czarnek Krzysztof Kwiatkowski Małgorzata Raczyńska-Weinsberg