Polskie Radio
Section05
Krzysztof Kwiatkowski

"Zróbmy to referendum w innym terminie". Krzysztof Kwiatkowski o wyborach parlamentarnych

- Jako Senat proponowaliśmy, by wydłużyć czas liczenia głosów. Już 4 lata temu, gdy nie było referendum, część komisji wyborczych wysłała protokoły w ostatnim momencie. Teraz mamy zaostrzoną procedurę liczenia głosów i cztery razy więcej pracy, cztery dodatkowe pytania - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Kwiatkowski, senator niezrzeszony.
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA Adrian Klarenbach Krzysztof Kwiatkowski referendum wybory w Polsce wybory 2023

Koncert "To, co najpiękniejsze - Hemar Live" [ZOBACZ WIDEO]

Piosenki z tekstami Mariana Hemara w nowych aranżacjach, które specjalnie na tę okazję stworzyli: Paweł Steczek, Filip Siejka i Jacek Subociałło, można było usłyszeć podczas koncertu z cyklu "To, co najpiękniejsze - Hemar Live", który odbył się w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Patronat honorowy nad koncertem objęła Rada Mediów Narodowych. Zapraszamy do obejrzenia wideo.
Zobacz więcej na temat:  Koncert to co najpiękniejsze Rada Mediów Narodowych Michał Hemar Polskie Radio Katarzyna Pakosińska Krzysztof Kwiatkowski Trójka

Koncert "To, co najpiękniejsze - Hemar Live" [ZOBACZ WIDEO]

"Kiedy znów zakwitną białe bzy", "Całuję twoją dłoń, madame", "Zawołaj mnie" - te i inne piosenki z tekstami Mariana Hemara zabrzmiały w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Był to kolejny koncert Polskiego Radia z cyklu "To, co najpiękniejsze". Utwory w nowych aranżacjach stworzyli: Paweł Steczek, Filip Siejka i Jacek Subociałło. Zapraszamy do obejrzenia wideo.
Zobacz więcej na temat:  Koncert to co najpiękniejsze Rada Mediów Narodowych Michał Hemar Polskie Radio Katarzyna Pakosińska Krzysztof Kwiatkowski pr poleca

Krzysztof Kwiatkowski: Marian Hemar łączy kilka epok

- Można powiedzieć, że życiorys Mariana Hemara to księga historii. Łączy on kilka epok, zarówno w kulturze, jak i w historii. Łączy epokę przedwojenną, powojenną, praktycznie rzecz biorąc także współczesność. Odszedł przecież w latach siedemdziesiątych, a w kontekście historii można powiedzieć, że to nie tak dawno - mówił w "Poranku Dwójki" aktor Krzysztof Kwiatkowski, który weźmie udział w środowym (24.05) koncercie "To, co najpiękniejsze: Hemar Live".
Zobacz więcej na temat:  Marian Hemar Paweł Siwek Krzysztof Kwiatkowski koncert MUZYKA studio Lutosławskiego Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego Dwójka

Wspólny start w wyborach PSL i Polski 2050. Kwiatkowski: trzymam kciuki za każde takie porozumienie

- Wczoraj, z punktu widzenia środowisk demokratycznej opozycji, otrzymaliśmy ważną informację o porozumieniu Szymona Hołowni i Władysława Kosiniaka-Kamysza. Trzymam mocno zaciśnięte kciuki za każde porozumienie. Dlaczego? Bo w Senacie już udowodniliśmy, że można. Jest pakt senacki, bardzo dobrze oceniany przez Polki i Polaków - podkreślił w Polskim Radiu 24 senator niezależny Krzysztof Kwiatkowski. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krzysztof Kwiatkowski POLSKA polityka PSL Polska 2050 wybory parlamentarne

Wniosek do TSUE przeciwko Polsce. Kwiatkowski: UE stoi na straży bezstronności sędziów

- Sędziowie reprezentują państwo polskie, co nie stoi w kolizji z członkostwem w Unii Europejskiej - mówił w Polskim Radiu 24 senator niezależny Krzysztof Kwiatkowski. Gość audycji komentował wniosek Komisji Europejskiej do TSUE w sprawie orzeczeń polskiego Trybunału Konstytucyjnego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Stanisław Janecki Krzysztof Kwiatkowski POLSKA polityka sądownictwo Trybunał Konstytucyjny Trybunał Sprawiedliwości UE reforma sądownictwa

Krzysztof Kwiatkowski: w teatrze mogę rozwijać swoje umiejętności

- Dla mnie teatr jest punktem wyjścia, gdzie jako aktor mogę się rozwijać, pracować nad swoim warsztatem, poszerzać swoje możliwości aktorskie i pracować nad wrażliwością. W telewizji pokazuję to, co potrafię i czego się nauczyłem - mówi na antenie Programu 1 Polskiego Radia aktor teatralny, telewizyjny i filmowy Krzysztof Kwiatkowski. 
Zobacz więcej na temat:  Martyna Podolska Krzysztof Kwiatkowski aktor aktorstwo Narodowe Czytanie 2022

Narodowe Czytanie 2022: "Ballady i romanse"

Tegoroczne Narodowe Czytanie odbędzie się w całej Polsce w sobotę 3 września 2022. W Ogrodzie Saskim w Warszawie w południe rozpocznie się uroczysta lektura z udziałem pary prezydenckiej.
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Kunikowska Michał Montowski Narodowe Czytanie Janusz Kukuła Rok Romantyzmu Polskiego Teatr Polskiego Radia wiersze poezja recytacja romantyzm aktorzy aktor Krzysztof Kwiatkowski Marcin Przybylski jarosław gajewski Andrzej Mastalerz Narodowe Centrum Kultury literatura Ballady i Romanse

"Potrzebna inicjatywa". Kwiatkowski o projekcie ustawy ws. szybszych wypłat świadczeń poszkodowanym w wypadkach

- Moim zdaniem projekt ustawy o przyspieszeniu wypłaty świadczeń poszkodowanym w wypadkach powinien we wrześniu na pierwszym posiedzeniu Sejmu zostać uruchomiony, bo ten wypadek w Chorwacji wyraźnie pokazuje, że taki projekt jest potrzebny - powiedział w Polskim Radiu 24 Krzysztof Kwiatkowski, senator niezależny.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krzysztof Kwiatkowski POLSKA ustawa wypadek Chorwacja

"Szukam rozwiązań, aby pieniądze jak najszybciej popłynęły do Polski". Krzysztof Kwiatkowski o KPO

- Nie szukam błędów po żadnej za stron, tylko szukam takich rozwiązań, żeby jak najszybciej nie tylko zostało zatwierdzone KPO, co się już tak naprawdę stało, ale żeby do Polski popłynęły pieniądze - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Kwiatkowski, senator niezależny.
Zobacz więcej na temat:  Krajowy Plan Odbudowy POLSKA polityka Sąd Najwyższy sądownictwo Sejm Krzysztof Kwiatkowski Polskie Radio 24 Unia Europejska Komisja Europejska

"Trzeba przypominać ich dorobek". Kwiatkowski o ofiarach katastrofy smoleńskiej

- Obawiam się trochę, że te dyskusje - które przecież powtarzają się co roku - powodują, że ucieka nam to, co najważniejsze: przypominanie tych, którzy tam zginęli. A to wspaniałe postacie polskiej historii. Trzeba przypominać ich dorobek - powiedział w Polskim Radiu 24 senator niezależny Krzysztof Kwiatkowski. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krzysztof Kwiatkowski katastrofa smoleńska

TYLKO U NAS Będzie wniosek o odwołanie marszałka Senatu. Kto oprócz PiS zagłosuje za?

Klub Prawa i Sprawiedliwości złoży w tym tygodniu wniosek o odwołanie Tomasza Grodzkiego z funkcji marszałka Senatu. - Naszym kandydatem na stanowisko marszałka będzie wicemarszałek izby Marek Pęk - przekazał szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Jakie są szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku?
Zobacz więcej na temat:  Senat PiS Marek Pęk Tomasz Grodzki Krzysztof Kwiatkowski Jan Maria Jackowski TYLKO U NAS Ryszard Terlecki POLSKA