Polskie Radio
Section05
Krzysztof Kwiatkowski

Akt oskarżenia ws. szefa NIK. "Trzeba sprawę wyjaśnić"

Prezes Najwyższej Izby Kontroli Krzysztof Kwiatkowski, były poseł PSL Jan B. i kontroler w rzeszowskiej delegaturze NIK odpowiedzą za przestępstwa nadużycia władzy przy obsadzaniu stanowisk w Izbie. Żaden z nich nie przyznaje się do zarzucanych czynów. W Gorącym Temacie komentarz prof. Łukasza Młyńczyka, politologa z Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krzysztof Kwiatkowski Najwyższa Izba Kontroli przestępczość akt oskarżenia

Afera podsłuchowa. "Nie ma pewności kto był zleceniodawcą"

Kara 2,5 roku bezwzględnego więzienia. To wyrok dla Marka Falenty, głównego oskarżonego w tzw. aferze podsłuchowej. – To, że biznesmen jest winny zakładania nielegalnych podsłuchów, było dość oczywiste – komentowała w Polskim Radiu 24 Eliza Olczyk z „Wprost”. – To bardzo wysoka kara – oceniał z kolei Wojciech Wybranowski z „Do Rzeczy”.
Zobacz więcej na temat:  afera podsłuchowa Marek Falenta sąd Eliza Olczyk Jan Kulczyk Krzysztof Kwiatkowski Radosław Sikorski Unia Europejska

"Wszystko wskazuje, że minister Anna Zalewska ocaleje"

Krzysztof Kwiatkowski, prezes NIK, stawił się w Prokuraturze Krajowej w Katowicach. – Prezes Kwiatkowski wie, że niczego złego nie zrobił. Jako obywatele powinniśmy sobie życzyć, żeby tak było. Albo wie, że "ma coś za uszami", ale nic mu nie można zrobić, co byłoby z punktu widzenia obywateli gorszym scenariuszem – mówił w audycji Punkt Widzenia dr hab. Mikołaj Cześnik, prof. Uniwersytetu SWPS, członek zarządu Fundacji Batorego.
Zobacz więcej na temat:  Anna Zalewska Krzysztof Kwiatkowski Najwyższa Izba Kontroli Platforma Obywatelska polityka POLSKA Polskie Radio 24 Program Za Życiem prokuratura