Bezwzględny wampir to kobieta

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2012 14:05
Ta rola była kiedyś zarezerwowana dla mężczyzn. Dziś coraz częściej w krwiopijców wcielają się kobiety, m.in. Kristen Stewart i Monica Bellucci.
Audio

Łukasz Muszyński z filmweb.pl przypomina sobie raczej aktorki grające wampirzyce niż kreowane przez nie postaci. - Monica Bellucci była wampirzycą. Zagrała drugoplanową rolę w "Drakuli"  Francisa Forda Coppoli w 1992 roku. Wcieliła się w wampirzycę służącą głównemu bohaterowi - mówi Muszyński. - Przypomina mi się też polska wampirzyca, chyba jedyna w naszym kinie, czyli Katarzyna Walter w filmie "Lubię nietoperze" z 1985 roku - dodaje.

Ostatnio najbardziej znaną krwiopijczynią stała się Bella z sagi "Zmierzch". To nastolatka zakochana w wampirze, która po jakimś czasie sama przechodzi "na drugą stronę". Wciela się w nią Kristen Stewart.

Nie bez powodu rola wampira długo pozostawała domeną mężczyzn. Krwiopijcy często uwodzą swoją ofiarę. Dziś, gdy role kobiet i mężczyzn nie są już tak prosto definiowane, to panie przejmują pałeczkę.

- Wampirzyce są bardzo atrakcyjne i, można powiedzieć, bardziej drapieżne niż ich męscy odpowiednicy - wyjaśnia Łukasz Muszyński w rozmowie z Olgą Mickiewicz. - Kobiety są mocne i bezwzględne, ale zdarzają się też wyjątki...

O nich dowiesz się słuchając audycji "Stacja Kultura".

(pj)

Zapraszamy również do zapoznania się z serialem "Czysta krew" - to nasz patronat!

Czytaj także

Hollywoodzkie gwiazdy są nieśmiertelne. Oto dowód!

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2011 08:00
Niektórzy znani aktorzy nienaturalnie powoli się starzeją. Inni są łudząco podobni do ludzi zmarłych wiele lat temu. Sensacyjne odkrycie dowodzi, że wśród celebrytów są tacy, którzy przybywają jakby z innego czasu...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tej jesieni otoczą Cię wampiry z Bon Temps...

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2011 09:50
"Gorzej niż martwy" już w księgarniach!
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Martwy i Nieobecny" - nowa książka Charlaine Harris

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2012 10:30
To już 9. tom serii, która ukazała się w Polsce. Powieść pod patronatem Czwórki!
rozwiń zwiń