"Prometeusz" kontra "Obcy"

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2012 16:17
Gdy tylko światem wstrząsnęła wiadomość, że powstaje film "Prometeusz", wszyscy przewidywali, że będzie to prequel "Obcego". Okazało się, że nie do końca tak jest.
Audio
  • "Prometeusz" kontra "Obcy" - materiał Kamila Jasieńskiego

- Za reżyserię i współpracę przy scenariuszach odpowiada Ridley Scott, także realizacyjnie film nawiązuje do starych filmów o obcych – tłumaczy krytyk filmowy Bartek Sztybor – sama technologia, sprzęty i dekoracje również tworzą ten klimat. A poza tym fabuła opowiada o tym, co wydarzyło się przed pierwszą częścią "Obcego".

 

Nie wszyscy jednak są tego zdania. Pojawiła się choćby informacja, że sam twórca chciał odejść od tej konwencji. – Ani twórcy ani aktorzy nie przyznają się do tgo, że poza klimatem film ma jakikolwiek związek z "Obcym" – mówi Sztybor. – Poza tym już sam Scott zapowiedział, że na jednej części się nie skończy.

Zobacz zwiastun filmu:

Plotka głosi, że powstać ma nawet trylogia. Dowiedz się więcej, słuchając całego materiału Kamila Jasieńskiego z audycji "Stacja Kultura".

(kd)

Zobacz więcej na temat: FILM Kamil Jasieński

Czytaj także

Ile z "Obcego" w "Prometeuszu"?

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2012 08:00
O "Obcym" znów zrobiło się głośno, a to za sprawą filmu "Prometeusz", o którym mówi się, że jest prequelem sławnego obrazu s-f. Choć Ci, którzy już go mieli okazję zobaczyć, twierdzą, że "Prometeusz" nie dorasta "Alienowi" do pięt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przerażający, daje do myślenia". Prequel "Obcego"w kinach

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2012 10:49
Jaka jest geneza ludzkiego gatunku? Kto stworzył człowieka? Na te pytanie próbuje odpowiedzieć Ridley Scott w swoim najnowszym filmie science-fiction "Prometeusz".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiery tygodnia: rzecz o miłości i o obcych

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2012 14:21
Fani filmu tłumnie przybyli na festiwal Nowe Horyzonty. Łukasz Muszyński pamięta też o tych, którzy do Wrocławia nie pojechali a chętnie wybiorą coś z dzisiejszych premier kinowych.
rozwiń zwiń