Mystery Jets: Mocna melodia i riff to wszystko, czego nam trzeba

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2012 12:16
Zrezygnowali z syntezatorów, nową płytę nagrali z nowym producentem, na dodatek nie w Londynie tylko w Teksasie. O Austin, miłości do Indii i koncertowym DVD w Czwórce opowiadają Mystery Jets.
Audio
  • Posłuchaj rozmowy Kamila Jasieńskiego z Mystery Jets

Po 6 latach od wydania debiutanckiej płyty "Making Days" Mystery Jets wreszcie trafili do naszego kraju. Na Coke Live Music Festival zespół zagrał największe przeboje oraz materiał z najnowszego albumu, stanął też w ogniu pytań Kamila Jasieńskiego.

12 kwietnia ukazał się najnowszy album grupy "Radlands". Wyprodukował go Dan Carey , współpracujący m. in. z Hot Chip i Emilianą Torrini .  
 - Z Chrisem Thomasem nagraliśmy jeden album, ale byliśmy spragnieni nowości - mówił Will Rees z Mystery Jets. Dlatego, kiedy po raz pierwszy pojechaliśmy do Austin, byliśmy zdani sami na siebie. Po zrobieniu wielu rzeczy uznaliśmy, że potrzebujemy kogoś, kto nada wszystkiemu finezji. A stąd już była prosta droga do Dana Careya.

Praca z nowym producentem nie była jedyna zmianą w zespole. Odejście basisty Kaia Fisha otworzyło nowy rozdział w historii grupy.
 - Odejście Kaia było bardzo ciężkie, zarówno dla niego jak i na nas - tłumaczy członek Mistery Jets.  - Ale mamy nowy album z charakterystycznym brzmieniem, zmienił się skład grupy. To wszystko tworzy poczucie czegoś nowego .
"Radlands" powstawało w Teksasie i w Wielkiej Brytanii.
 - Austin to miejsce wyjątkowe, pełne muzyki, artystów, zespołów, barów, w których każdej nocy gra jakaś kapela - wyjaśnia gitarzysta Mystery Jets. - Tamtejsza społeczność jest bardzo pomocna i inspirująca.  
Na nowym krążku zespół całkowicie zrezygnował z syntezatorowego brzmienia. Jak tłumaczył rozmówca Kamila Jasieńskiego to była zamierzona decyzja: - Tym razem chcieliśmy zrobić coś bardzo prostego. Mocna melodia i riff. Gitara, perkusja, wokal. Uważaliśmy, że to wszystko, czego potrzebujemy.
I choć zespół nie myśli na razie o nowym materiale, to Will Rees przyznał, że bardzo chcieliby popracować nad muzyką w Indiach. Na razie jednak członkowie grupy koncentrują się na listopadowej trasie koncertowej. Jej ostatni przystanek to Royal Festival Hall. Występ zostanie zarejestrowany i wydany w formie DVD.
Więcej o planach koncertowych Mystery Jets oraz o współpracy z nowym producentem znajdziesz w dźwięku dołączonym do artykułu.

 

kul

Czytaj także

Przystanek Woodstock: w Czwórce relacje na żywo!

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2012 08:00
Choć elektronika nigdy nie dominowała na Przystanku Woodstock to z roku na rok przybywa artystów reprezentujacych "syntetyczne" brzmienia. Zagrali już m.in. The Qemists i Gooral. Czego jeszcze możemy się spodziewać?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rusza Coke Live Music Festival

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2012 11:30
W piątek rozpoczyna się w Krakowie słynny festiwal, na którym zagra m.in. amerykańska grupa The Killers.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kraków: rozpoczyna się Coke Live Music Festival

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2012 13:24
W weekend będzie można posłuchać The Killers, Placebo, The Roots, czy Snoop Dogga.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Snoop Dogg zostanie w Polsce dłużej. Co planuje?

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2012 10:44
Amerykański raper wystąpi wieczorem na krakowskim festiwalu Coke Live Music Festival. Nad Wisłą będzie chciał zrealizować jeszcze jeden projekt.
rozwiń zwiń