Slapsticowy "Komisarz Blond"

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2012 14:10
Kto pracuje dla Rosjan, kto dla Amerykanów i co wspólnego z międzynarodową aferą szpiegowską ma Zakon Krzyżacki, biały królik i Pola Negri? Odpowiedź przynosi "Komisarz Blond".
Audio
  • Paweł Czarzasty w "Stacji Kultura" opowiada o swoim filmie i pułapkach kina gatunkowego

- Komisarzowi Blond bliżej do inspektora Clouseau i bohatera "Nagiej broni" niż do Jamesa Bonda, ale też będziemy mieć tu do czynienia z intrygą kryminalną, szybkimi samochodami i pięknymi kobietami - mówi twórca filmu, Paweł Czarzasty . - Tyle, że wszystko jest tu nasze, polskie. Myślę, że gdybyśmy próbowali podejść do tematu, tak jak Amerykanie, nie trafilibyśmy do naszego widza .

W rękach obdarzonego genialnym węchem komisarza warszawskiej policji Jana Blonda znalazły się losy świata. W tropieniu siatki szpiegowskiej pomagają mu sam Minister Spraw Wewnętrznych, wielbiciel rzadkich ras psów i mocnych trunków, oraz tajemniczy Marek, który „żadnej pracy się nie boi”. Kiedy dzielny komisarz jest o krok od rozwiązania zagadki „Oka Sprawiedliwości”, nieoczekiwanie na jego drodze pojawi się zjawiskowa Natalia. Szybko okazuje się, że oparcie się jej urokowi to najpoważniejsze zadanie, jakiemu musi sprostać Blond.

- Po moich doświadczeniach z kinem niezależnym bardzo ucieszyłem się, że wreszcie mogę zrobić film z prawdziwą ekipą i z prawdziwym budżetem - tłumaczy gość "Stacji Kultura". - Zdjęcia trwały niespełna miesiąc, ale że komedia to jest bardzo trudny gatunek, najwięcej czasu spędziliśmy na montażu . Żeby wyciągnąć najwięcej tego, co było w scenariuszu i nadać temu odpowiednią formę.

Autorem scenariusza i odtwórcą tytułowej roli jest Mariusz Pujszo. W filmie występują także Anna Dereszowska, Karolina Gorczyca, Paweł Deląg i Mirosław Dziędziel. Premiera odbędzie się 31 sierpnia.

Więcej o filmie i jego twórcach dowiesz się słuchając nagrania z audycji "Stacja Kultury".

kul

Czytaj także

Panowie "muskuły" i nowy Allen. Czy warto weekend spędzić w kinie?

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2012 16:25
Allen w Rzymie zakochany, starzy ale "Niezniszczalni" i połów wampirów w trójwymiarze. Oto Czwórkowe rekomendacje filmowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cezary Pazura: zagram w polskiej wersji "Lotu nad kukułczym gniazdem"

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2012 16:03
Jesienią do kin wejdzie francuski hit "Na tropie Marsupilami". W polskiej wersji językowej cwaniaczek Pablito przemówi głosem Cezarego Pazury. Zanim to jednak nastąpi, aktor opowiedział Czwórce o swoich innych artystycznych planach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Roman Gutek: czy popcorn zawsze musi być na pierwszym miejscu?

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2012 17:26
Po wakacjach wrocławski Helios przy ul. Kazimierza Wielkiego ruszy w nowej odsłonie - jako Helios Nowe Horyzonty. W dziewięciu salach przez cały rok będą wyświetlane ambitne, artystyczne filmy. A wszystko to pod czujnym okiem Romana Gutka.
rozwiń zwiń