Panowie "muskuły" i nowy Allen. Czy warto weekend spędzić w kinie?

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2012 16:25
Allen w Rzymie zakochany, starzy ale "Niezniszczalni" i połów wampirów w trójwymiarze. Oto Czwórkowe rekomendacje filmowe.
Audio
  • Krytyk filmowy, Łukasz Muszyński rekomenduje premiery kinowe. Posłuchaj, co warto obejrzeć

 - Woody Allen jest marką samą w sobie, więc myślę, że "Zakochani w Rzymie" zaliczą niezły weekend otwarcia - twierdzi Łukasz Muszyński. - Ale ten film ewidentnie wydaje się być napisany na kolanie. Allen jak wiadomo jest fabryką, która trzaska jeden film w roku. A najnowszy patent polega na tym, że przyjmuje propozycje od różnych miast, które płacą mu za zrobienie o nich filmu.

Komedia "Zakochani w Rzymie", poświęcona jest Amerykanom i Włochom zmagającym się w Wiecznym Mieście z rozlicznymi miłosnymi perypetiami. Allen zaprosił do współpracy najsłynniejszych europejskich laureatów nagrody Amerykańskiej Akademii – swoją muzę z "Vicky Cristina Barcelona" Penelope Cruz oraz nieobliczalnego komika numer jeden, Włocha Roberto Benigniego, a także trzykrotnie nominowanego do Złotego Globu i raz do Oscara Aleca Baldwina.

 - Niestety jak na reżysera z takim dorobkiem i taką renomą najnowsza produkcja jest przeciętnie błyskotliwa i przeciętnie dowcipna - podsumowuje rozmówca Kasi Dydo i Kuby Kukli. - A że nie brakuje tutaj nawiązań do najlepszych dokonań włoskiej kultury, w tym do Boccaccia i filmów Felliniego, można wnioskować, że Woody Allen spełnił wymagania  sponsorskie.

Kolejną premierą tego tygodnia jest amerykańska superprodukcja z udziałem emerytowanych supergwiazd kina akcji. Sylvester Stallone, Arnold Schwarzenegger, Chuck Norris, Jean-Claude Van Damme,  Dolph Lundgren oraz nieco młodszy Bruce Willis - taka obsada może fana gatunku przyprawić o szybsze bicie serca.

 - Sylvestrovi Stallone, pomysłodawcy i scenarzyście serii, wpadł do głowy taki pomysł, żeby zebrać przed kamerą wszystkie legendy oldskulowego kina - opowiada o "Niezniszczalnych 2" zaproszony do Czwórki krytyk filmowy. - I to, co mnie zaskakuje, to fakt, że ludzie ciągle chcą ich oglądać. Dodajmy, że młodzi ludzie.

Od dziś w kinach ogladać można jeszcze "Abrahama Lincolna", który łowi wampiry w 3D. Sprawdź, co o tej produkcji sądzi gość "Stacji Kultura" i posłuchaj dołączonego do artykułu nagrania.
kul 

Czytaj także

Sylwester Latkowski i półświatek pełen morderstw...

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2012 09:30
Czy możliwe jest opisanie, z chandlerowskim dystansem, polskiego półświatka pełnego morderstw, narkotyków, korupcji, prostytucji i handlu żywym towarem? Jak najbardziej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Epoka Lodowcowa 4" już w kinach!

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2012 05:30
Z tej okazji w "Stacji Kultura" możecie wygrać oryginalne gadgety z Sidem i Mańkiem!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odkryj Amerykę!

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2012 13:03
Dla Polaka "american dream" to mit o pucybucie, który stał się milionerem. Dla Amerykanina oznacza to tyle, co "ja decyduję". W piątek startuje amerykański miesiąc w Warszawie.
rozwiń zwiń