Cezary Pazura: zagram w polskiej wersji "Lotu nad kukułczym gniazdem"

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2012 16:03
Jesienią do kin wejdzie francuski hit "Na tropie Marsupilami". W polskiej wersji językowej cwaniaczek Pablito przemówi głosem Cezarego Pazury. Zanim to jednak nastąpi, aktor opowiedział Czwórce o swoich innych artystycznych planach.
Audio
  • Posłuchaj, jakie plany artystyczne na jesień ma Cezary Pazura

Film opowiada historię reportera Dana, który dostaje zlecenie przeprowadzenia wywiadu z wodzem dzikiego plemienia Pajów. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że do tej pory sprytny dziennikarz kręcił swoje, mrożące krew w żyłach relacje w przydomowym ogródku głuchej ciotki. Dan wyrusza do egzotycznej Palombii, a za przewodnika ma lokalnego cwaniaczka Pablito. W oryginalnej wersji w postać wciela się Jamel Debbouze; w polskiej Pablito przemówi głosem Cezarego Pazury.

- Ja już znam jego styl grania; jest on dość kłopotliwy, bo aktor wplata w wypowiedzi dużo dodatkowych słów, zapowietrza się, czasami rzęzi - śmieje się rozmówca Olgi Mickiewicz. - Żeby podłożyć głos podobny do niego, musiałem sporo się namęczyć i kosztowało mnie to o wiele więcej pracy, niż się zazwyczaj na rolę przeznacza.

We Francji "Na tropie Marsupilami" obejrzało już prawie 6 milionów widzów. W Polsce film będzie można zobaczyć od 28 września. Natomiast 10 listopada w Teatrze 6. piętro odbędzie się premiera sztuki "Bóg mordu" według wybitnej francuskiej dramatopisarki Yasminy Rezy. Filmowej adaptacji tego dzieła dokonał Roman Polański, a w rolach głównych wystąpili Jodie Foster, Kate Winslet, Christoph Waltz, John C. Reilly. 

- Powrót do teatru był moim marzeniem juz od kilku lat. Cieszę się, że nastąpi to w tak doborowym towarzystwie - opowiada aktor. - Razem ze mną na scenie pojawią się Jolanta Fraszyńska, Anna Dereszowska i Michał Żebrowski.

Jesienią aktora będzie można też zobaczyć w filmie "Antyterapia". - Tutaj wcielam się w postać szefa grupy terapeutycznej i myślę o tej produkcji, że to polska komediowa wersja "Lotu nad kukułczym gniazdem".

Film reżyseruje Bartek Brzeskot, członka legendarnej Grupy Rafała Kmity i twórca szalonej komedii „Nie ma takiego numeru”.
Posłuchaj rozmowy Olgi Mickiewicz z Cezarym Pazurą i poznaj szczegółowe plany aktora na nowy sezon artystyczny.

kul

Czytaj także

Joanna Szczepkowska w "Stacji Kultura"

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2012 18:00
W "Stacji Kultura" spotkanie z Joanną Szczepkowską, aktorką, ale też autorką publikacji "Bardzo krótka podróż i inne scenariusze filmowe".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przystanek w Kordegardzie

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2012 13:32
Na co dzień wykłada w łódzkiej ASP, a po godzinach fotografuje polskie przystanki. W warszawskiej Kordegardzie można oglądać efekty artystycznych działań Macieja Rawluka i odkryć różne oblicza lokalnych stylistyk projektowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Panowie "muskuły" i nowy Allen. Czy warto weekend spędzić w kinie?

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2012 16:25
Allen w Rzymie zakochany, starzy ale "Niezniszczalni" i połów wampirów w trójwymiarze. Oto Czwórkowe rekomendacje filmowe.
rozwiń zwiń