Test gry: "Pupile podziemi" - wychowaj niesforne potworki

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2012 15:16
- W tej grze hodujemy potwory dla władców podziemi. Każdy z graczy chce wyhodować jak najciekawsze okazy. Musimy sprzątać po pupilach, budować magiczne klatki, bo inaczej uciekną między wymiarami - opowiada Piotr Widerski.
Audio

Gra "Pupile podziemi" zachwyca już grafiką na opakowaniu. Pudełko kryje pięknie zaprojektowaną grę o dość skomplikowanej mechanice.

W grze "Pupile podziemi" wcielamy się w role właścicieli magicznego sklepiku, w którym mamy fantastyczne małe zwierzątka - potworki - wyjaśnia Patrycjusz Tomaszewski. - Naszym zadaniem jest wychować te potworki, trzymać je w klatkach by nie uciekły, potem uczyć je tak, by nabrały odpowiednich właściwości, by dobrze się odżywiały, a wszystko po to by potem je sprzedać na targu - dodaje.

- Prowadzimy jakby sklepik zoologiczny. Hodujemy potwory dla władców podziemi. Każdy z graczy chce wyhodować jak najciekawsze okazy. Musimy sprzątać po nich, budować magiczne klatki, bo inaczej uciekną między wymiarami - mówi o podstawach gry Piotr Widerski z wydawnictwa Rebel. - To nie jest gra dla początkujących, tylko dla trochę bardziej zaawansowanych. To gra, która wywołuje olbrzymie emocje.  

Co ciekawe w grze nie ma negatywnych interakcji między graczami. Cała rozgrywka trwa 90 minut i podzielona jest na 6 faz. Jak się gra w "Pupile podziemi", która z faz jest najciekawsza i czy ta gra ma jakieś minusy, dowiesz się słuchając "Stacji Kultura" lub oglądając załączony plik wideo.

Czwórkowi
Czwórkowi dziennikarze nad "Pupilami podziemi"

(pj)

Zobacz więcej na temat: gra wychowanie
Czytaj także

Test gry: "Kolejka - Ogonek" - jeszcze więcej PRLu

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2012 19:00
W "Rozgrywce" testowaliśmy dodatek do najgłośniejszej polskiej gry planszowej ostatnich lat.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Test gry "Operacja": siostro, pęsetę proszę!

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2012 09:54
Ta gra jest na rynku od roku 1951 i od tamtej pory oswaja dzieci z trudnym tematem jakim jest choroba i operacja. Do zwycięstwa przydadzą się zdolności manualne.
rozwiń zwiń
Czytaj także

rozGRYwka: "Pojedynek robotów" – bicie w pierwszym ruchu

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2012 15:52
Japońska wersja szachów w uproszczonej wersji, to gra, która dostarczy logicznej rozrywki graczom od lat 6 do 106.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rozgrywka: "7 cudów świata" - wiele dróg do zwycięstwa

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2012 19:18
- Trzeba zagrać kilkadziesiąt partii, żeby wypracować sobie w tej grze jakąś strategię - oceniał w Czwórce fan gier planszowych Maciej Kasprzyk.
rozwiń zwiń