Wojciech Lewandowski: odjazd łapię w lesie i staję się lepszym człowiekiem

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2013 13:20
Masz dość tradycyjnych przewodników w stylu "najciekawsze zabytki, najlepsze restauracje"? Sięgnij po książkę Wojciecha Lewandowskiego i daj się uwieść pustyniom i ośnieżonym szczytom Ameryki Łacińskiej. A potem ruszaj w świat poszukać własnego miejsca na ziemi.
Audio
  • O uzależnieniu od Ameryki Łacińskiej opowiada autor książki "Przez pustynie na ośnieżone szczyty…"
Hierve El Agua, Oaxaca State, Mexico
Hierve El Agua, Oaxaca State, MexicoFoto: Glow Images/East News

Wojciech Lewandowski oprócz tego, że jest geografem, geologiem, alpinistą, podróżnikiem oraz wykładowcą namiętnie kolekcjonuje także góry i przygody.

 - We wspinaniu ścianowym jest taki stan, o którym mówi się flow - mówi gość Czwórki. - Określa on moment, kiedy wisząc na ścianie odpływa świadomość i człowiek zaczyna wspinać się bez udziału mózgu. Jak na razie zdarzyło mi się to tylko raz, ale dla tej chwili naprawdę warto żyć.

Jedną ze swoich podróży rozmówca Kasi Dydo opisał w książce "Przez pustynie na ośnieżone szczyty...": - W Ameryce Łacińskiej zakochałem się od pierwszego wyjazdu do Ekwadoru - zwierza się podróżnik. - Urzeka mnie wszechobecna tam radość życia. Ludzie są wyluzowani, przyjaźni. Oczywiście bywa też ta słynna "manana" i czekanie na wszystko, ale do tego można się przyzwyczaić. Zwłaszcza, że w zamian dostaje się świetna zabawę, pyszne jedzenie i picie, a czasami nawet przyjaźń na całe życie.

Książka ma piękną oprawę graficzną, napisana jest barwnym i żywym językiem, przede wszystkim jednak dostarcza rzeczowych informacji na temat Iberoameryki: - Ten region świata po prostu uzależnia. Albo się go kocha, albo nigdy się tam nie wraca - kończy Lewandowski.

Posłuchaj całej rozmowy z gościem "Stacji Kultura" . Nagranie jest dołączone do artykułu.

kul

Zobacz więcej na temat: Ameryka Czwórka KSIĄŻKA
Czytaj także

Remigiusz Grzela i kobiety, które "wygrały swoje życie"

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2012 12:12
Książka "Wolne" to 12 portretów, czyli 12 rozmów z kobietami, które wygrały metaforyczną walkę o życie. – Uwolniły się od czegoś trudnego, co je ograniczało, na przykład od konwenansów – mówi autor, Remigiusz Grzela w Czwórce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pozytywne myślenie może wywołać depresję!

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2013 15:20
Dziedzictwo Freuda jest dla nas przekleństwem - twierdzi Tomasz Stawiszyński. Tę ryzykowną tezę próbował udowodnić w książce, o której opowiedział w "Stacji Kultura". Zapraszamy na "Potyczki z Freudem".
rozwiń zwiń