W Noc Muzeów odkryj skarby w Archiwum Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2013 13:00
Pokaz mody, złote przeboje PRL-u oraz wystawa "Na muzycznej antenie Polskiego Radia". Zapraszamy Was do nas - na Noc Muzeów w Archiwum Polskiego Radia.
Audio
  • Dyrektor Waldemar Listowski opowiada o programie tegorocznej Nocy Muzeów w Archiwum Polskiego Radia (Stacja Kultura/Czwórka)
W Noc Muzeów odkryj skarby w Archiwum Polskiego Radia
Foto: sxc.hu

 - Mamy dużo skarbów w naszych zasobach i bardzo chętnie się nimi podzielimy - mówi dyrektor Archiwum Polskiego Radia, Waldemar Listowski. - Ale jedna noc to za mało, żeby pokazać wszystkie nasze "eksponaty", więc tym razem spróbujemy się skupić na latach 50. i 60., a szczególną osią będzie rok 1963.
Całość o 19.15 zainauguruje wernisaż wystawy „Na muzycznej antenie Polskiego Radia”, oprócz tego w programie znajdą się m. in. konkurs dla dzieciaków zatytułowany „Radiowy skarbiec dźwiękowy – zgadnij co słyszysz?” oraz prezentacje multimedialne poświęcone wydarzeniom z historii Polski, zapisanym na taśmach dźwiękowych w radiowym archiwum.

 - Żyjemy w epoce multimedialnej więc sam dźwięk już nie wystarcza, dlatego postanowiliśmy urozmaicić nasz program niespodziankami - zdradza gość "Stacji Kultura". - Zorganizujemy na przykład pokaz mody damskiej, podczas którego grupa rekonstrukcyjna "Bluszcz" zaprezentuje kilka sylwetek obowiązujących na wybiegu w latach 50. i 60.

W ubiegłym roku w Noc Muzeów Archiwum Polskiego Radia odwiedziło pięć tysięcy osób. Liczymy na więcej i czekamy na was w sobotę  w Lustrzanej Sali w Pałacu Staszica przy ul. Nowy Świat 72/74 w Warszawie.

kul

Czytaj także

Cecylia Malik w Bunkrze Sztuki plecie rzekę z prześcieradeł

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2013 14:29
Jerzyki wiją gniazda na dachach bloków, ludzie przebierają się za motyle, w obronie prawa do zieleni, obrazy „wyrastają” z drzew, a bobry rzeźbią z drewna wiewiórkę. Takie rzeczy dzieją się w Bunkrze Sztuki na wystawie Cecyli Malik „Rezerwat Miasto”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wystawa "Splendor tkaniny" - materiał też może być dziełem sztuki

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2013 19:46
"Splendor tkaniny", wystawa w warszawskiej Zachęcie, to wyjątkowe wydarzenie. Zwiedzający zobaczą bowiem. m.in. suknię, uszytą ze 150 krawatów, a także tekstylną wersję "Bitwy pod Grunwaldem".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Noc Muzeów 2013. W Warszawie otwartych będzie 210 placówek

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2013 15:35
Wśród obiektów, które w tym roku dołączają do akcji, jest Muzeum Historii Żydów Polskich oraz Stadion Narodowy.
rozwiń zwiń