X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Noc Muzeów 2013. W Warszawie otwartych będzie 210 placówek

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2013 15:35
Wśród obiektów, które w tym roku dołączają do akcji, jest Muzeum Historii Żydów Polskich oraz Stadion Narodowy.
Stadion Narodowy
Stadion Narodowy Foto: Narodowe Centrum Sportu

To jubileuszowa, dziesiąta edycja wydarzenia w Polsce. Pierwsza Noc Muzeów na świecie odbyła się w Berlinie w 1997 roku. W Polsce w 2003 roku jako pierwszy zorganizował ją Poznań, Warszawa dołączyła rok później. Obecnie Noc Muzeów jest organizowana w Polsce w 80 miastach.

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz mówi, że na początku nikt nie spodziewał się, iż pomysł nocnego zwiedzania muzeów spotka się z szerszym oddźwiękiem i że przyciągnie on kogoś więcej niż grupę pasjonatów. – Jak się okazało, wszyscy się pomylili - i pierwsi organizatorzy w Berlinie, i sceptycy wróżący elitarność imprezy – oceniła Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Wydarzenie cieszy się gigantycznym zainteresowaniem, a chętnych do wzięcia w nim udziału co roku przybywa. W pierwszej edycji uczestniczyło zaledwie 11 muzeów, które odwiedziło 16 tys. osób. Od dwóch lat liczba zwiedzających to ok. 200 tysięcy osób.

W tym roku do akcji - która odbędzie się w nocy z 18 na 19 maja - dołączają dwie kolejne ważne palcówki: Muzeum Historii Żydów Polskich oraz Stadion Narodowy. W muzeum zaprezentowana zostanie m.in. multimedialna instalacja Petera Forgacsa, odbędzie się dyskusja architektów z udziałem projektanta muzeum Rainera Mahlamakiego, zagra zespół Alte Zachen.

Z kolei Stadion Narodowy zaprosi gości na oświetloną płytę boiska, które będzie można obejrzeć też z loży dla VIP-ów. Zwiedzający zajrzą także do piłkarskich szatni oraz pomieszczeń, w których odbywają się pomeczowe konferencje prasowe.

Jedną z propozycji Nocy Muzeów będzie wycieczka do fabryki Wedla, podczas której goście poznają historię zakładu i skosztują czekolady. Swoje drzwi dla zwiedzających otworzy także Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Będzie można zobaczyć gabinet premiera, salę posiedzeń Rady Ministrów oraz miejsce, w którym szef rządu przyjmuje zagranicznych gości.

Jak co roku w Noc Muzeów włącza się m.in. Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Narodowe, Muzeum Historii Polski i Parlament. Do poszczególnych obiektów zwiedzający będą mogli dojechać m.in. 26 zabytkowymi autobusami, w tym 15 "ogórkami". Wszystkie autobusy zabytkowe – oznaczone literami alfabetu – będą odjeżdżać z pl. Defilad od godz. 19. Po raz pierwszy pomiędzy placówkami będzie można poruszać się rowerem miejskim Veturilo. Do dyspozycji jest 128 stacji i 2200 jednośladów.

W tym roku nie będą drukowane foldery z pełnym programem Nocy Muzeów w Warszawie. Dostępny on będzie wyłącznie w wersji elektronicznej na www.um.warszawa.pl/nocmuzeów.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

PAP/mk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Noc Muzeów w Muzeum Narodowym: moc atrakcji

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2013 12:36
Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Warszawie to moc atrakcji wewnątrz i na zewnątrz. Wydarzenie potrwa do godz. 3.00. Ostatni goście będą mogli wejść o godz. 2.00.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Noc Muzeów 2013. Radom: jubileusz Muzeum im. Jacka Malczewskiego

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2013 12:47
Eksponaty instytucji, która świętuje 90-lecie istnienia, będzie można zobaczyć w nocy z 18 na 19 maja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Noc Muzeów 2013. Wejdź do Sejmu i Senatu

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2013 14:15
W nocy z 18 na 19 maja będzie można zwiedzić budynki obu izb parlamentu.
rozwiń zwiń