Polskie Radio
Section05
Hanna Gronkiewicz-Waltz

Wiceszef MSZ komentuje wypowiedź Gronkiewicz-Waltz: wyborcami PiS gardzą, a swoich uważają za idiotów

- Wyborcami PiS gardzą, a swoich najwyraźniej uważają za idiotów. "Taniej już było", no i oczywiście "dwa razy obiecać to jak raz dotrzymać" - to dalej ich sposób myślenia - ocenił w czwartek wiceszef MSZ Paweł Jabłoński, odnosząc się do wypowiedzi polityk PO, byłej prezes NBP Hanny Gronkiewicz-Waltz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Paweł Jabłoński Hanna Gronkiewicz-Waltz Donald Tusk Platforma Obywatelska opozycja Prawo i Sprawiedliwość GOSPODARKA inflacja ceny

Komisja weryfikacyjna unieważniła kolejne decyzje reprywatyzacyjne. Zarządzono odszkodowania

Sejmowa Komisja weryfikacyjna, zajmująca się tzw. dziką reprywatyzacją w Warszawie, unieważniła trzy decyzje prezydenta Warszawy i zarządziła odszkodowania dla lokatorów jednej nieruchomości. Chodzi o decyzje z lat 2009 i 2015. W tym okresie prezydentem Warszawy była Hanna Gronkiewicz-Waltz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA reprywatyzacja Warszawa Komisja Weryfikacyjna Hanna Gronkiewicz-Waltz

Prezes NBP odpowiada Gronkiewicz-Waltz. "Wzrost inflacji jest zjawiskiem globalnym"

Wzrost inflacji w ostatnich kwartałach jest zjawiskiem globalnym - pisze w "Rzeczpospolitej" prezes NBP w polemice z byłą prezes banku centralnego Hanną Gronkiewicz-Waltz. Jak wskazuje Adam Glapiński, w wielu krajach inflacja jest najwyższa od dekad. W Wielkiej Brytanii, USA i średnio w strefie euro inflacja w połowie bieżącego roku sięgnęła około 9 proc., przy czym w znacznej części państw strefy euro była dwucyfrowa, a w krajach bałtyckich przekraczała 20 proc.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA ekonomia Adam Glapiński Hanna Gronkiewicz-Waltz NBP inflacja stopy procentowe

FELIETON Śmierdząca sprawa Trzaskowskiego i Gronkiewicz-Waltz. Felieton Miłosza Manasterskiego

Tomasz Karolak golił dla niego nogi, Grzegorz Turnau fałszował niemiłosiernie, a Michał Żebrowski dał się nawet rozstrzelać, krzycząc "Robię to tylko dla Rafała!". Nie warto było. Rafał Trzaskowski zawodzi na całej linii jako polityk i prezydent stolicy, czego kolejnym dowodem jest raport Najwyższej Izby Kontroli w sprawie awarii "Czajki" - pisze w swoim najnowszym felietonie Miłosz Manasterski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA felieton miłosz manasterski awaria w oczyszczalni Czajka Rafał Trzaskowski Warszawa Hanna Gronkiewicz-Waltz

Poboży: rządy Gronkiewicz-Waltz zawsze będą się kojarzyły z dziką reprywatyzacją w Warszawie

- Miejsce Hanny Gronkiewicz-Waltz nie jest w gronie honorowych obywateli Warszawy, ale przed komisją weryfikacyjną. Powinna przed nią stanąć i odpowiedzieć na pytania. Jej nazwisko, i członków jej rodziny, pojawia się w różnych aspektach w związku z procederem dzikiej reprywatyzacji  - mówił w Polskim Radiu wiceszef MSWiA i warszawski radny PiS Błażej Poboży.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rosja Warszawa Hanna Gronkiewicz-Waltz

Gronkiewicz-Waltz z honorowym obywatelstwem Warszawy. Fogiel: skandaliczna decyzja

– Rada Warszawy nie chciała uhonorować Jolanty Brzeskiej, czyli ofiary afery reprywatyzacyjnej, a postanowiła uhonorować Gronkiewicz-Waltz, za której prezydentury ta afera kwitła – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Radosław Fogiel. Gośćmi Beaty Michniewicz byli również: Marcin Kierwiński (Platforma Obywatelska), Adrian Zandberg (Razem) oraz doradca prezydenta prof. Andrzej Zybertowicz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Polskie Radio polityka Warszawa Hanna Gronkiewicz-Waltz Beata Michniewicz

Śpiewak: Gronkiewicz-Waltz jest odpowiedzialna za tragedię tysięcy warszawiaków

- Hanna Gronkiewicz-Waltz jest odpowiedzialna za tragedię tysięcy warszawiaków, za gigantyczne straty materialne Warszawy i za cierpienie ludzi. To jest forma przemocy wobec zwykłych ludzi i tych, którzy nie należą do establishmentu platformianego, którzy nie są bogaczami - powiedział Jan Śpiewak na antenie telewizji wPolsce.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa mazowieckie Jan Śpiewak Hanna Gronkiewicz-Waltz

"Wstyd i potwarz dla wszystkich pokrzywdzonych reprywatyzacją". Kaleta o uhonorowaniu Gronkiewicz-Waltz

Przewodniczący komisji do spraw reprywatyzacji nieruchomości warszawskich wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta, odnosząc się do decyzji rady miasta o nadaniu Honorowego Obywatelstwa Warszawy byłej prezydent miasta Hannie Gronkiewicz-Waltz przyznał, że jest to chichot losu i szampan dla tych, którzy przez lata bogacili się na warszawskiej reprywatyzacji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sebastian Kaleta PiS Warszawa mazowieckie Hanna Gronkiewicz-Waltz

Gronkiewicz-Waltz honorowym obywatelem stolicy. Siewiereniuk-Maciorowska: polityczne kuriozum

- To żenujące, bo taka sytuacja w ogóle nie powinna mieć miejsca w samorządzie. Takie kurioza o charakterze czysto politycznym mają miejsce nie tylko w Warszawie - powiedziała Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska, zastępca redaktora naczelnego "Kuriera Porannego" i "Gazety Współczesnej" komentując nadanie tytułu Honorowego Obywatela Warszawy byłej prezydent. Gośćmi audycji byli także publicysta Paweł Piekarczyk i Piotr Cywiński, publicysta tygodnika “Sieci” i portalu wPolityce.pl
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń POLSKA polityka Hanna Gronkiewicz-Waltz reprywatyzacja afera reprywatyzacyjna Warszawa regiony mazowieckie dzika reprywatyzacja

Gronkiewicz-Waltz z tytułem Honorowego Obywatela Warszawy. Błażej Poboży mówi o "niebywałym skandalu"

Stołeczni radni nadali Witalijowi Kliczce i Hannie Gronkiewicz-Waltz tytuł Honorowego Obywatela Warszawy. Kandydaturę mera Kijowa zaproponował klub PiS, a byłą prezydent stolicy rekomendował klub KO. Za sprawą radnych z Koalicji Obywatelskiej głosowanie nad obiema kandydaturami odbywało się łącznie i nie poprzedziła go żadna debata. Swojego oburzenia zaistniałą sytuacją nie kryje wiceszef MSWiA Błażej Poboży.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa Hanna Gronkiewicz-Waltz polityka

"To forma rehabilitacji mafii reprywatyzacyjnej". Śpiewak o honorowym obywatelstwie dla byłej prezydent Warszawy

- Platforma chce pokazać, że jest partią, która gardzi zwykłymi ludźmi, i chce przyciągać takich wyborców, którzy głosując na nią, będą czuli się lepsi od reszty - tego plebsu, który zamieszkiwał kamienice w Warszawie i stanął na drodze mafii reprywatyzacyjnej - skomentował na antenie Polskiego Radia 24 Jan Śpiewak ze stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Antoni Trzmiel Polskie Radio 24 Jan Śpiewak Warszawa regiony Hanna Gronkiewicz-Waltz mazowieckie reprywatyzacja afera reprywatyzacyjna

Gronkiewicz-Waltz z honorowym obywatelstwem Warszawy. Śpiewak: plucie w twarz wszystkim ofiarom reprywatyzacji

- Rada Warszawy zdecydowała w czwartek, że merowi Kijowa Witalijowi Kliczce i byłej prezydent miasta Hannie Gronkiewicz-Waltz zostaną nadane Honorowe Obywatelstwa Warszawy. Na wniosek KO - który według PiS był skandaliczny - radni nie debatowali nad propozycjami.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Warszawa reprywatyzacja prawo sąd afera reprywatyzacyjna Hanna Gronkiewicz-Waltz Jan Śpiewak Rafał Trzaskowski

Trzaskowski nazywa siebie "dupiarzem" i przeprasza. Broni go Gronkiewicz: normalny facet, bez kompleksów

W jednej z rozmów, prezydent Warszawy opowiadając o swojej młodości określił siebie mianem "dupiarza". W sieci natychmiastowo rozgorzała dyskusja na temat jego słów, a internauci szybko okrzyknęli Trzaskowskiego "prostakiem". Teraz prezydenta Warszawy broni, była głowa stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Rafał Trzaskowski Hanna Gronkiewicz-Waltz