X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wojciech Malajkat: publiczność spektaklu "Obłomow" była na piątkę

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2013 14:02
Wojciech Malajkat nie lubi się nudzić i lubi mieć wszystko pod kontrolą. Dlatego przy pracy nad najnowszym spektaklem pełnił aż trzy role.
Audio
  • Wojciech Malajkat opowiada o spektaklu "Obłomow" w Teatrze Syrena w Warszawie (Stacja Kultura/Czwórka)
Wojciech Malajkat
Wojciech MalajkatFoto: Bartosz Bajerski

"Obłomow” to spektakl warszawskiego Teatru Syrena na podstawie powieści Iwana Gonczarowa, w adaptacji Agnieszki Lipiec-Wróblewskiej. "Obłomowa" często nazywano rosyjskim "Hamletem". Obłomowszczyzna podobnie jak Dostojewszczyzna weszła do języka i historii literatury. Agnieszka Lipiec-Wróblewska, we współpracy z Wojciechem Malajkatem, ze społecznej powieści Gonczarowa stworzyła antyromans. Spektakl "Obłomow. (anty)romans" miał swoją premierę 8 czerwca.
- Po premierze jesteśmy zadowoleni z publiczności, a jak wypadł spektakl trzeba spytać widzów - mówi Wojciech Malajkat, dyrektor Teatru Syrena w Warszawie, aktor i współreżyser spektaklu. - Naszą troską jest to, żeby wszystko się powiodło, tak jak zaplanowaliśmy. A publiczność dość żywo reagowała, więc mają u nas piątkę - dodaje.
Tym razem przed aktorami postawiono dodatkowe wyzwanie. Oprócz nowego przedstawienia dostali do dyspozycji nową scenę - spektakl wystawiany jest we foyer Syreny. - Zaciera się granica między sceną, a publicznością. Widzowie właściwie siedzą wśród nas - opowiada Malajkat. 

Twórcy "Obłomowa" pracując nad spektaklem zdecydowali się wykorzystać obecność Oleny Leonenko, aktorki i śpiewaczki, która śpiewa romanse.

Jakie nowe zadania dyrektor Teatru Syreny przygotowuje dla swoich aktorów i jak Wojciech Malajkat czuje się w trzech rolach na raz dowiesz się słuchając załączonej audycji "Stacja Kultura".

(pj)

Zobacz więcej na temat: Czwórka TEATR
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarosław Boberek: jestem sentymentalny

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2013 10:00
Największą popularność przyniosła mu rola w serialu "Rodzina zastępcza". Jest także niemal etatowym głosem w polskich wersjach językowych wielu filmów, udzielił głosu m. in. królowi Julianowi w filmie "Magadaskar". W Czwórce Jarosław Boberek opowiedział o aktorstwie, swoich planach i... sentymentach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dwa Teatry" - milion wrażeń

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2013 20:00
Festiwal "Dwa Teatry" to unikatowe w europejskiej skali przedsięwzięcie mediów publicznych, które podsumowuje to, co w ciągu roku wydarzyło się na dwóch scenach: Teatru Telewizji Polskiej i Teatru Polskiego Radia. Trzynasta edycja miała miejsce w dniach 1 - 3 czerwca. To wszystko oczywiście w Sopocie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Kwiatkowski: dobrze czuję się w swoim towarzystwie

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2013 17:41
Krzysztof Kwiatkowski to aktor młodego pokolenia, który znany jest z serialowych produkcji, ale może pochwalić się także rolami w spektaklach wyreżyserowanych przez takie sławy, jak Jerzy Stuhr, czy Andrzej Seweryn. Już niedługo zobaczymy go w filmie o płk. Kuklińskim, a w teatrze w spektaklu "Irydion".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tańczą nad morzem

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2013 13:16
Trwa V Gdański Festiwal Tańca, tym razem pod hasłem "+/-". Takie hasło zobowiązuje, dlatego nie zabraknie spektakli tanecznych z przeciwległych biegunów estetycznych i formalnych.
rozwiń zwiń