"Dwa Teatry" - milion wrażeń

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2013 20:00
Festiwal "Dwa Teatry" to unikatowe w europejskiej skali przedsięwzięcie mediów publicznych, które podsumowuje to, co w ciągu roku wydarzyło się na dwóch scenach: Teatru Telewizji Polskiej i Teatru Polskiego Radia. Trzynasta edycja miała miejsce w dniach 1 - 3 czerwca. To wszystko oczywiście w Sopocie.
Audio
  • "Dwa Teatry 2013" - poznaj program festiwalu (Poranek OnLine/Czwórka)
  • Relacja z festiwalu "Dwa Teatry" (Stacja Kultura/Czwórka)
Fragment plakatu Festiwalu Dwa Teatry - Sopot 2013
Fragment plakatu Festiwalu Dwa Teatry - Sopot 2013Foto: mat. prasowe

 - Dla nas to najważniejsza impreza w roku - mówi Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia. - A Polskie Radio i Telewizja to jedyne instytucje w Polsce, które zajmują się sztuką w takich rozmiarach.

W tym roku do konkursu jurorzy zakwalifikowali 17 produkcji radiowych i 15 telewizyjnych - w tym "Ich czworo" Gabrieli Zapolskiej w reżyserii Jerzego Stuhra oraz "Wesele" Wyspiańskiego przygotowane przez Andrzeja Seweryna.

XIII Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry" > > >

 - Mamy bardzo różnorodną sekcje konkursową - przyznaje Krzysztof Domagalik, dyrektor artystyczno-programowy festiwalu ze strony TVP. - Zaprezentujemy oryginalne spektakle przygotowane dla naszej sceny i telewizyjne wersje przedstawień, które miały premierę w teatrach.

Wśród nich są m. in. "Tango" Mrożka w reżyserii Jerzego Jarockiego, "Moralność Pani Dulskiej" z Magdalena Cielecką w tytułowej roli oraz "Iluzje" Iwana Wyrypajewa.

Ale "Dwa Teatry" to nie tylko spektakle, ale też spotkania z wybitnymi artystami. W tym roku swój udział zapowiedzieli m. in. Janusz Głowacki, Jerzy Stuhr, Jerzy Trela. Ale to nie jedyne atrakcje festiwalu. Więcej dowiesz się słuchając nagrania z "Poranka OnLine".

Zapraszamy do wysłuchania relacji z "Dwóch Teatrów" i wysłuchania fragmentu nagrodzonego słuchowiska "Mewa" ze audycji "Stacja Kultura".

kul 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Grzegorz Daukszewicz: w życiu najważniejsza jest przyjaźń

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2012 13:00
Został uznany za "aktorską nadzieję 2012" roku. Wypatrzyła go reżyserka Agnieszka Glińska, a Maciej Englert powierzył mu jedną z ról w "Hamlecie". Talent ma w genach, czy mógł wybrać inną drogę?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po spektaklu "Chopin musi umrzeć" zaczęłam dążyć do minimalizmu

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2013 08:00
– Fryderyk Chopin nie lubił występować dla dużej publiczności, wolał kameralne koncerty – mówi Joanna Kulig. – Dlatego teraz często się nad tym zastanawiam, w swoich działaniach też zaczynam dążyć do minimalizmu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Todorczuk-Perchuć i Sadowski: "Następnego dnia rano" to przełomowy spektakl

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2013 15:24
"Następnego dnia rano" to przedstawienie o miłości. Zdaniem Anety Todorczuk-Perchuć i Przemysława Sadowskiego, odtwarzających główne role, to pierwsza sztuka, do której dialogi napisano "bez tabu".
rozwiń zwiń