Zespół Skinny Patrini zagrał w Czwórce (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2011 10:00
W sobotę, 13 sierpnia gośćmi Pauliny Przybysz i Tomka Koncy w audycji "Ministerstwo Dźwięku" był duet "Skinny Patrini". Posłuchaj i obejrzyj koncert!
Audio

- Jakiekolwiek próby umieszczania naszej muzyki w ramach jakiegoś gatunku są błędna z założenia - podkreślili w studiu Czwórki członkowie formacji Skinny Patrini.

Zespół jest trójmiejskim audiowizualnym duetem: Michał "Skinny" Skórka i wokalistka Anna Patrini. "Tworzenie muzyki we dwoje można przyrównać do dialogu między dwiema osobami (...)Jeśli pojawia się więcej osób, traci się intymność, będąc/pracując we dwójkę można naprawdę stworzyć coś niesamowitego." mówi Michał (Alternativepop.pl)

Wraz z Anią tworzą parę przyjaciół ze szkoły podstawowej, która także w liceum stawiała wspólnie pierwsze sceniczne kroki. Początkiem prawdziwej współpracy były pierwsze pomysły nagran IAMX w Trencinie w 2004. Potem były już pierwsze wspólne piosenki i trasa koncertowa po najważniejszych klubach w Polsce, a z czasem po Europie (Paryż, Barcelona, Berlin, Wilno, Ryga, Budapeszt). W 2008 roku zagrali mini trasę koncertową w Irlandii (Dublin, Gallway i Cork). Mają na koncie występy u boku MGMT, Ladytron, Calvina Harrisa, Mylo, Tigi, Fischerspoonera, Stereo Total, Adriano Canzian oraz AdamSkyego.

Ania zaśpiewała na płycie Adriano "Metamorphosis", a on zrobił dwa remixy utworu "YSMF", które trafiły na międzynarodową EP-kę Skinny Patrini, wydaną w w 2008 nakładem niemieckiego labelu Electroleptil.

W listopadzie 2008 polską premierę miał wreszcie debiutancki album duetu "Duty Free" (Antena Krzyku), na którym znalazły się starsze i najnowsze kompozycje. Gościnnie pojawili się DJ George z Galapagos Manufacture oraz Michael Provocateur. Światowa premiera cyfrowej wersji płyty odbyła się w styczniu 2009. Album jako jedno z nielicznych polskich wydawnictw dostępny jest w iTunes, Wasabi czy Beatport.

2009 rok to przełom w karierze duetu - gorąco przyjęte koncerty zarówno klubowe jak i na wszystkich liczących się festiwalach w kraju (Selector, Open'er, MTV Festival, Off Festival, Castle Party), świetnie przyjęte koncerty zagraniczne (Bukareszt, Elektro-Mechanika Festival w St Petersburgu), udział w fantastycznym wydarzeniu jakim był Orange Warsaw Festival oraz Grand Prix na Festiwalu Pepsi Vena w Łodzi to najważniejsze wydarzenia dla Skinny Patrini w roku 2009. Trzy utwory z debiutanckiej płyty zostały wykorzystane do ścieżki dźwiękowej do kinowego mega-hitu "Galerianki".

Skinny Patrini zagrali ostatni koncert w roku 2009 w poznańskiej Cafe Mięsna, poprzedzonym występem dla sopockiego Sfinksa w ramach obchodów 18tych urodzin klubu, po czym udali się na zasłużony, krótki odpoczynek. Jak sami mówią, potrzebują chwili relaksu, po którym zabiorą się za nagranie drugiego albumu długogrającego (planowany jest on na rok 2011).

Co przyniosły pierwsze miesiące roku 2010? Wspaniale przyjęte koncerty w najważniejszych klubach w całym kraju (Wrocław, Warszawa, Poznań, Bydgoszcz). Świetnie przyjęty koncert podczas wieczoru polskiego na EXPO 2010 w Szanghaju oraz niesamowity koncert podczas festiwalu INSPIRACJE 2010 (Szczecin), podczas którego premierę miały nowe utwory, które Skinny Patrini planują zamieścić na swym drugim albumie, który planują wydać w 2011 roku.

30 marca 2011 ukazał się pierwszy singiel z nadchodzącej płyty "THE WIND", który okazał się być jednym z największych hitów trójmiejskiej listy przebojów Gazety Wyborczej oraz portalu www.uwolnijmuzyke.pl. Zachęceni sukcesem utworu, Skinny Patrini ruszyli w minitrasę po większych polskich miastach "THE WIND TOUR 2011". 30 lipca 2011 zagrali na Festiwalu Artpop w Bydgoszczy u boku takich gwiazd jak Grace Jones, Hooverphonic czy Razorlight. Wciąż nagrywają i obiecują ukończenie prac i wydanie płyty na jesień 2011...

Zachęcamy do wysłuchania i obejrzenia koncertu!

Czytaj także

"i festival"

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2011 12:09
Pierwszy klubowy 100% drum & bass i dubstep festiwal w Polsce!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Najnowszy teledysk Teloniusa

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2011 15:20
„Let’s make Love tonight”
rozwiń zwiń
Czytaj także

PHFNG, Bizon & Kopruch - Nie lubię

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2011 09:00
Czwórka na pewno nie lubi deszczowego lata. A czego nie lubią raperzy z Katowic? Przekonajcie się sami słuchając ten pozytywny kawałek autorstwa PHFNG, Bizona i Koprucha na bicie Bob Air’a.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Prosto na Bemowo Urban Festival

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2011 11:48
10 września warszawska dzielnica Bemowo stanie się najważniejszym punktem na hiphopowej mapie Polski.
rozwiń zwiń