Odnaleziona "Mroczna wieża" C.S. Lewisa

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2013 21:20
Historia utworów C.S. Lewisa zamieszczonych w zbiorze pt. "Mroczna wieża" jest niezwykła. Te niepublikowane dotąd teksty zostały ocalone przed zniszczeniem przez sekretarza Lewisa, Waltera Hoopera.
Audio
  • Małgorzata Stabrawa z Wydawnictwa Esprit poleca książkę "Mroczna wieża" C.S. Lewisa (Stacja Kultura/ Czwórka).
Fragment okładki książki Mroczna wieża C.S. Lewisa
Fragment okładki książki "Mroczna wieża" C.S. LewisaFoto: materiały prasowe/ Wydawnictwo Esprit

Prawdopodobnie tytułowa opowieść miała być kontynuacją słynnej trylogii międzyplanetarnej.
- To historia wynalazku, który pozwala spojrzeć w przeszłość i przyszłość. Jest dość obszerna, choć niedokończona. Niewątpliwie jest jednym z najbardziej intrygujących tekstów w tym zbiorze - Małgorzata Stabrawa z Wydawnictwa Esprit.
Według Małgorzaty Stabrawy, "Niewidomy od urodzenia" to drugi po "Mrocznej wieży" utwór, który warto przeczytać. Opowiada historię mężczyzny, który po operacji, dzięki której odzyskał wzrok, próbuje zrozumieć naturę światła. Cała książka jest spojrzeniem na warsztat C.S. Lewisa
W całym zbiorze znajdziemy wielkie tematy tak charakterystyczne dla twórczości pisarza jak: Czas, Przestrzeń, Pozór i Rzeczywistość. Wszystkie jednak są poruszone w przystępnej formie, która zadowoli fanów jednego z największych pisarzy XX wieku. To książka dla każdego miłośnika dobrej literatury.

Czwórka objęła patronat nad "Mroczną wieżą" C.S. Lewisa.

jl

Zobacz więcej na temat: Czwórka KSIĄŻKA literatura
Czytaj także

Elżbieta Cherezińska: kochamy tylko przegranych

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2013 19:00
- Chcę pokazywać, że można pasjonować się historią, niekoniecznie bijąc się w pierś i wymachując szabelką - mówi Elżbieta Cherezińska, autorka książki "Legion".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marcin Meller: ta książka to przegląd mojego życia

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2013 10:16
W "Gaumardżos" podróżował po Gruzji, a w opowieściach terenowo-przygodowych "Między wariatami" Marcin Meller odwiedza Afrykę, Bliski Wschód, bierze udział w chuligańskiej wyprawie kiboli i jest deportowany z Kurdystanu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Remigiusz Grzela i historia Joanny Penson

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2013 16:44
Gościem sobotniej "Kontrkultury" będzie Remigiusz Grzela, autor książki "Było, więc minęło", wywiadu rzeki z Joanną Penson. To opowieść o życiu niezwykłej kobiety i wybitnej lekarki, wnuczki zamożnego warszawskiego bankiera, córki jednego z najwybitniejszych ludzi książki, żony lekarza z warszawskiego getta.
rozwiń zwiń