Maciej Drygas - archeolog kina

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2013 16:53
Wielu mówi o nim: mistrz świata polskiego dokumentu. W Czwórkowej "Stacji Kultura" zagości reżyser Maciej Drygas.
Kadr z filmu Macieja Drygasa pt. Cudze listy.
Kadr z filmu Macieja Drygasa pt. "Cudze listy".Foto: mat.prasowe

Studiował w Moskwie. Wcześniej zdawał do łódzkiej filmówki, ale zabrakło mu jednego punktu, żeby się dostać. Pracował z Krzysztofem Zanussim i Krzysztofem Kieślowskim.

Do pracy nad filmem przygotowuje się niezwykle starannie. Dlatego w którymś momencie postanowił przejąć także rolę producenta, no bo "jaki producent zniósłby trzy lata dokumentowania tematu?" - pyta retorycznie reżyser i dokumentalista Maciej Drygas.

Aktualnie w Gdańsku odbywa się 7. festiwal filmowy "All About Freedom", podczas którego możemy spotkać się z reżyserem. Czwórka objęła to wydarzenie swoim patronatem.

Spotkanie z artystą w "Stacji Kultura" w środę, 23 października, po godzinie 11.00!

Czytaj także

Nie żyje Andrzej Kondratiuk - reżyser "prowincjonalny"

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2016 12:50
- Dokąd płynę? Do kina, do filmu, który jest niepodobny do innych. Nie wiadomo, do jakiej szuflady mnie włożyć - mówił o sobie Andrzej Kondratiuk w wywiadzie dla Czwórki z 2013 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stan polskiej kinematografii. "Ciągle myślimy o przeszłości"

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2013 12:30
- Pieniądze nie przesądzają o jakości filmu. Liczy się pasja i talent - mówią krytyk filmowy Artur Cichmiński i Karol Kwiatkowski ze Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Zawadzka: nauczyłam się pokory

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2013 12:46
Na ekranach kin można ją zobaczyć w filmie "Chce się żyć". Grała również m.in. w obrazie "W imieniu diabła", za który otrzymała nagrodę za debiut aktorski na 36. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. - To kwestia szczęścia w życiu - mówi Katarzyna Zawadzka w Czwórce.
rozwiń zwiń