X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Album" to pomnik wystawiony Trustowi. A w nim 25 lat pracy twórczej artysty

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2013 10:00
368 stron wielkiego talentu. Taką imponującą objętość ma "Album", czyli największa jak dotąd monografia polskiego twórcy komiksów - Przemka 'Trusta' Truścińskiego.
Audio
  • Jak Timof Trustowi pomnik zbudował (Czwórka/Stacja Kultura)
Przemek Trust Truściński i Paweł Timofiejuk
Przemek 'Trust' Truściński i Paweł TimofiejukFoto: Wojciech Kusiński

- Śmieję się, że to taki monument postawiony na cześć 25-lecia mojej pracy artystycznej - mówi Przemek 'Trust' Truściński. - Kiedy album powstawał, aż sam zdziwiłem się, że aż tyle udało mi się w życiu stworzyć.

"Album" to najważniejsze komiksy, ilustracje oraz rysunki koncepcyjne Przemysława Truścińskiego, a także jego malarstwo, grafika oraz projekty reklamowe. Wszystko opatrzone odautorskim komentarzem.

- Pomysł na takie wydawnictwo narodził się przy okazji wystawy prac Przemka w BWA w Jeleniej Górze - wyjaśnia Paweł Timofiejuk z oficyny Timof i cisi wspólnicy. - Zdecydowaliśmy się na ten krok, wiedząc jednak, że nasz album musi być retrospektywą dokonań Trusta we wszystkich dziedzinach jego artystycznej aktywności.

W albumie znajdują się także teksty Bartka Chacińskiego, Wojciecha Kozłowskiego, Tomasza Kołodziejczaka, Piotra Machłajewskiego, Macieja Parowskiego, Mariusza Szczygła oraz Jerzego Szyłaka.

- Najwięcej problemów miałem oczywiście z selekcją prac. Musiałem przegrzebać moje przepastne kartony i przedyskutować wybór z kuratorem i wydawcą, co nie zawsze przebiegało w przyjaznej atmosferze - wspomina rysownik i autor komiksów. - Przebieraliśmy to ładne parę tygodni starając się pokazać pełne spektrum moich zainteresowań. W albumie znalazło się ponad 600 prac więc nieśmiało przypuszczam, że wszystko poszło zgodnie z planem.

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anne Goscinny ma tego samego ojca co Lucky Luke, Mikołajek oraz Asterix i Obelix

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2013 18:00
- Dla mnie ojciec to człowiek, który sprawił, że cała ziemia się śmiała. Jego nazwisko to synonim uśmiechu - mówi Anne Goscinny, córka znanego rysownika.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Fugazi" - muzyczny komiks o klubie-legendzie

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2013 14:00
Działał niecały rok. To wystarczyło, by zorganizować w nim ponad 300 koncertów, na których zagrały najważniejsze polskie zespoły oraz zagraniczne składy. Klub Fugazi nie istnieje, ale czasy jego świetności przypomniał Marcin Podolec w komiksie "Fugazi Music Club".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przyloty i odloty duńskiego fotografa

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2013 14:14
Jacob Aue Sobol jest członkiem legendarnej agencji fotograficznej Magnum. To jeden z najważniejszych współczesnych twórców fotografii czarno-białej. Autor przejmujących zdjęć, które realizuje w podróży.
rozwiń zwiń