"Żółw przypomniany" - to nie jest książka dla początkujących

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2013 14:26
Jeśli szukaliście wiarygodnego źródła informacji o najzabawniejszej lokalizacji w literaturze fantasy, to "Żółw przypomniany" jest właśnie dla was. - To kompendium wiedzy dla wszystkich fanów twórczości Terry’ego Pratchetta - mówi w Czwórce Jerzy Rzymowski z "Nowej Fantastyki".
Audio
  • Jerzy Rzymowski o twórczości Terry'ego Pratcheta i książce "Żółw przypomniany" (Czwórka/Stacja Kultura)
Fragment okładki książki Żółw przypomniany
Fragment okładki książki "Żółw przypomniany"

- Tego typu książki po prostu się przydają - mówi w Czwórce Jerzy Rzymowski, redaktor naczelny magazynu "Nowa Fantastyka". - A ta jest wartościowa zwłaszcza dla miłośników Świata Dysku. Dzięki niej można sobie pewne rzeczy przypomnieć, posprawdzać, m.in. jak łączą się kolejne wątki.

"Żółw przypomniany" to jednak pozycja głównie dla tych, którzy znają już twórczość Pratchetta. - Swoją przygodę z taką literaturą warto zacząć od jego książek - tłumaczy ekspert. - Bo "Żółw" to kompendium wiedzy, które ujawnia treść tego, co znajdziemy w kolejnych tomach. Dlatego warto je najpierw przeczytać i odkrywać samemu.

A co z czytelnikami, którzy nie są fanami Terry’ego Pratchetta? - Warto zacząć być fanem, bo to świetny pisarz - mówi Rzymowski.

Jerzy Rzymowski przyznaje, że sam jest miłośnikiem jego twórczości. - Nie przeczytałem jeszcze tylko tych młodzieżowych rzeczy, ale i one już stoją na mojej półce - mówi gość "Stacji Kultura".

Współautorem "Żółwia" jest Steven Briggs, a oryginalny tytuł książki brzmi "Turtle recall", co jest, zdaniem Rzymowskiego, nawiązaniem do tytułu "Total recall". Książka ukazała się na rynku w połowie listopada 2013 roku, a patronat nad nią objęła Czwórka.

(kd)

Zobacz więcej na temat: Czwórka KSIĄŻKA literatura
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Poczobut: Białoruś to państwo jednego aktora

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2013 10:45
Dziennikarz i działacz mniejszości polskiej na Białorusi, Andrzej Poczobut, w swojej najnowszej książce "System Białoruś" pokazuje życie w kraju za murem oraz ludzi, którzy trwają w chorym systemie i cierpliwie czekają na zmianę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Graham Masterton: nie wierzę w duchy

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2013 17:16
Fantastyka grozy rządzi się swoimi prawami. W książkach i filmach tego gatunku niczym niezwykłym nie są nadprzyrodzone zjawiska - duchy, wampiry, upiory i demony. Mistrz horroru, pisarz Graham Masterton zdradził Czwórce, czego najbardziej boją się ludzie i w jaki sposób sterować ich lękami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Sekielski: jestem uzależniony… od pisania

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2013 12:39
Choć na rynku ukazała się właśnie druga już powieść Tomasza Sekielskiego, znany dziennikarz wciąż skromnie mówi o sobie "jestem dopiero debiutantem".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Ziemiański: ta książka ukazuje, jak zmieniała się Polska

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2013 15:29
"Pułapka Tesli" to zbiór pięciu opowiadań, z których większość czytelnicy Ziemiańskiego już znają. - Ukazywały się w prasie, niektóre z nich nawet wiele lat temu - mówi Ziemiański. - Zebrałem je, by się nie pogubiły. Pochodzą z różnych lat i są obrazem tego, jak zmieniała się rzeczywistość wokół nas.
rozwiń zwiń