Marcin Dąbrowski: w temacie mody męskiej jest wiele do zrobienia

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2013 14:55
W ostatnich latach nastąpił wysyp blogów i magazynów poświęconych modzie. Zdecydowana większość z nich prowadzona jest przez kobiety i młode dziewczyny, ale coraz częściej swoich sił próbują też mężczyźni. Zdecydowanie wyróżnia się w tym gronie Marcin Dąbrowski.
Audio
  • Marcin Dąbrowski ostro ocenia polskie magazyny modowe (Czwórka/Stacja Kultura)
Marcin Dąbrowski
Marcin DąbrowskiFoto: Wojciech Kusiński

- Mój blog jest dość świeży, na dobre działa od początku sierpnia - mówi w "Stacji Kultura" Marcin Dąbrowski - stylista, autor bloga modowego. - Nie było jednak problemem rozkręcenie tego, bo mam za sobą 14 lat doświadczeń i pracy w zawodzie stylisty i człowieka ogólnie zajmującego się modą.
Przez ten czas Dąbrowski pracował i współpracował z wszystkimi liczącymi się magazynami poświęconymi modzie oraz lifestyle'owi. O części z nich nie ma na dobrego zdania.
- Coś jest nie tak. Albo wydawcy nabijają ludzi w butelkę, albo są niedoeudokowani - twierdzi blogger. - Na studiach utknęło mi w głowie takie zdanie - granice mojego języka są granicami mojego świata i obawiam się, że granice tych wydawców są granicami ich świata, przez co zawężają i swoje i czytelników punkt widzenia.
Nie ma on też najlepszego zdania o części osób zajmujących się blogami modowymi dla mężczyzn. Jego zdaniem dominuje brak dojrzałości i samokrytyki. Na jego blogu liczy się coś innego.
- Pomyślałem, że zrobię coś dla kogoś, kto szuka jakiegoś sensu w modzie - deklaruje.
Okazuje się, że odbiorców nie brakuje. Jeszcze jakiś czas temu wydawało się, że termin moda z mężczyznami nie ma za wiele wspólnego. Coś się jednak zmienia.
- Znam szereg mężczyzn heteroseksualnych, którzy są zainteresowani mogą. Ten wizerunek liczy się zarówno w sferze prywatnej, jak i szczególnie publicznej. Duży problem polega na tym moim zdaniem, że większość upublicznianych osób mówiących o modzie to geje, jak Tomasz Jacyków. Mniej mówi się o takich osobach, jak Krzysztof Olszewski, który napisał dwa poradniki modowe. Mniej nagłaśnia się merotyrycznych fachowców, a bardziej kabareciarzy - zaznacza zawiedziony Dąbrowski.
(ac)

Czytaj także

Polska moda lat 20. i 30. - powrót do kobiecości

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2013 10:00
- Moda zawsze związana była z aktualnymi trendami w sztuce i stylem życia - opowiada profesor Anna Sieradzka, autorka książki pt. "Moda w przedwojennej Polsce". - Ja tęsknię za polskim jedwabiem. Z Milanówka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Justin I Love You, Mozcau by Justin - polskie marki podbijają świat

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2013 14:00
Choć Katarzyna Wyrozębska wciąż jest młodą projektantką mody, zdążyła już nieźle namieszać na polskim rynku. Jej pierwszą marką była Justin I Love You, dziś szefuje i projektuje w Mozcau by Justin, a niebawem światło dzienne ujrzy jej kolekcja CD Banana. Ostatnio zaprojektowała także m.in. linię gadżetów dla Kancelarii Prezydenta RP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Protest antyfutrzarski. "Lisy, norki i króliki to zwierzęta, nie szaliki"

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2013 11:05
Co roku 25 listopada obrońcy praw zwierząt obchodzą Ogólnopolski Dzień bez Futra. W wielu miastach tego dnia organizowane są różnego typu akcje i demonstracje.
rozwiń zwiń