Kasia Smutniak - kolekcjonerka nagród i emocji

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2014 14:20
Srebrną Wstążkę przyznają włoscy krytycy. Wśród laureatek są m.in. Claudia Cardinale, Sophia Loren oraz Polka, Kasia Smutniak - ambasadorka Forum Kina Europejskiego Cinergia w Łodzi.
Audio
  • Staram się żyć chwilą - rozmowa z Kasią Smutniak (Czwórka/Stacja Kultura)
Kasia Smutniak dała poznać się szerszej publiczności w filmie Pozdrowienia z Paryża, gdzie zagrała u boku Johna Travolty. Dwa lata temu zachwyciła świat prowadząc ceremonię otwarcia Festiwalu Filmowego w Wenecji
Kasia Smutniak dała poznać się szerszej publiczności w filmie "Pozdrowienia z Paryża", gdzie zagrała u boku Johna Travolty. Dwa lata temu zachwyciła świat prowadząc ceremonię otwarcia Festiwalu Filmowego w WenecjiFoto: PAP/PA Camilla Morandi

Aktorka i modelka, której twarz  zdobiła okładki najważniejszych magazynów modowych na świecie, sama nie lubi oglądać się na dużym ekranie. - Staram się mieć dystans do moich bohaterek. Dzięki temu mam energię na kolejne filmy - mówi aktorka.

W Polsce Kasia Smutniak promuje swój najnowszy film "Zapnijcie pasy", w którym wciela się w postać chorej na raka Eleny. - Zawodowo jestem w bradzo dobrym momencie. Dostaję dużo scenariuszy - opowiada. - Pojawiła się też propozycja zagrania w polsko-włoskiej produkcji. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Za co lubi filmy kostiumowe, co sądzi o porównaniach z Monicą Bellucci i czy ma swój ideał kobiety - dowiesz się, słuchając rozmowy z Kasią Smutniak.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzenie: Kasia Dydo

Gość: Kasia Smutniak, aktorka

Data emisji: 10.11.2014

Godzina emisji: 10.00

(kul, ac)

Czytaj także

Richard Linklater - pan od młodości

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2014 17:10
Jest specjalistą od pokazywania młodości i dokumentowania procesu dorastania. W swoim najnowszym obrazie "Boyhood", Richard Linklater opowiada o życiu pewnego chłopca - od chwili, kiedy był pięciolatkiem, aż do 18. urodzin.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zofia Wichłacz: "Miasto 44" zmieniło moje życie

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2014 08:20
- Robiłam dwa podejścia do "Miasta 44". Za pierwszym razem byłam za młoda, za drugim miałam szczęście i wstrzeliłam się w dobry moment - opowiada Zofia Wichłacz. - Tego, co czuję na dwa tygodnie przed premierą, nie da się opisać jednym słowem. Strach pomieszany z radością, że wreszcie pokażemy widzom naszą ciężką pracę.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Joanna Orleańska o filmie "Zbliżenia": to gra niedopowiedzeń

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2014 19:00
Na ekrany kin wszedł właśnie film Magdaleny Piekorz pt "Zbliżenia". W główną rolę wcieliła się Joanna Orleańska. - Najtrudniejsze w mojej pracy było poskromienie emocji, bo ten film to zimne kino, niemal skandynawskie - opowiada aktorka.
rozwiń zwiń