Wciągnięta w wir czytania - blogerka Anna Dutka

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2016 12:30
- Pisanie o literaturze to misja. Blogi literackie mają inne cele niż modowe. Zależy nam, żeby przekonać ludzi, że czytanie zmienia życie na lepsze - mówi Anna Dutka, autorka bloga "Recenzentka".
Audio
  • Anna Dutka, autorka bloga "Recenzentka", tłumaczy dlaczego czytanie książek się opłaca (Stacja Kultura/Czwórka)
Anna Dutka obecna jest w blogosferze od 11 lutego 2006, bloga Recenzentka prowadzi od kwietnia 2009
Anna Dutka obecna jest w blogosferze od 11 lutego 2006, bloga "Recenzentka" prowadzi od kwietnia 2009Foto: pixabay/dom. publiczna

Osoby, która od dziecka czyta książki ma bogate słownictwo, nie ma problemów z budowaniem zdań, czy zaciekawieniem rozmówcy. - To na starcie ułatwia życie. Pozwala dostać się na lepsze studia, znaleźć dobrą pracę - wyjaśnia blogerka. - Tymczasem ci, którzy nie czytają, mają problemy ze zrozumieniem pisma urzędowego albo isntrukcji obsługi, nie potrafią napisać cv.

Dlatego, zdaniem Anny Dutki, powinniśmy brać przykład ze Szwedów, którzy znaleźli skuteczny pomysł na promowanie czytelnictwa. W jaki sposób czytanie książek wpływa na rozwój gospodarczy i dla kogo tak naprawdę są targi książki - dowiesz się słuchając audycji.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Anna Dutka (autorka bloga "Recenzentka")

Data emisji: 16.05.2016

Godzina emisji: 10.00

kul/kd


Czytaj także

Jason Hunt: w blogowaniu najważniejsza jest wiarygodność

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2015 12:46
Jeden z najbardziej wpływowych i opiniotwórczych polskich blogerów znany pod pseudonimem Jason Hunt przekonuje, że jeśli jest się wiarygodnym i ma się wiedzę w danej dziedzinie, znajdą się ludzie, którzy też będą chcieli ją zdobywać.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Wyrwane z kontekstu". Opiniotwórczy blog Joanny Pachli

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2016 11:50
Gościem Tędy po Trendy będzie Joanna Pachla, autorka bloga "Wyrwane z kontekstu", na którym pisze o życiu, kulturze i związkach.
rozwiń zwiń