(Nie)proste historie Arkadiusza Jakubika. "Moje filmy jak łamigłówki"

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2016 16:20
- W pewnym sensie mój drugi film też jest o miłości, tyle, że w innym kontekście - tak Arkadiusz Jakubik mówi o najnowszym wyreżyserowanym przez siebie filmie "Prosta historia o morderstwie".
Audio
  • Arkadiusz Jakubik znów za kamerą. O czym jest "Prosta historia o morderstwie? (Stacja Kultura/Czwórka)
Premiera najnowszego filmu w reżyserii Arkadiusza Jakubika odbędzie się 21 października 2016 roku
Premiera najnowszego filmu w reżyserii Arkadiusza Jakubika odbędzie się 21 października 2016 roku Foto: Bartosz Bajerski

To drugi - po świetnie przyjętej "Prostej historii o miłości" z 2010 roku – film w jego dorobku. "Prosta historia o morderstwie" opowiada o policyjnej rodzinie, której losami wstrząsnęła pewna, tajemnicza zbrodnia. Akcja dzieje się w małej dolnośląskiej społeczności, gdzie wszyscy się znają i wszystko o sobie nawzajem wiedzą. - To, co mnie najbardziej w kinie interesuje, to nielinearne, niechronologiczne opowiadanie historii. Lubię traktować widza jak partnera i proponuję mu rozwiązywanie filmowej łamigłówki - mówi aktor i reżyser.

W roli głównej w filmie występuje Filip Pławiak. Jego wybór wcale nie był oczywisty i nastąpił po wieloetapowym castingu, w efekcie którego Arkadiusz Jakubik nabawił się kontuzji ręki... W audycji gość Czwórki opowiada też o filmowych przesądach i tłumaczy w jaki sposób udane małżeństwo rekompensuje mu traumatyczne przeżycia na planie. 

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Arkadiusz Jakubik (aktor, reżyser)

Data emisji: 17.10.2016

Godzina emisji: 10.28

kul/jsz

Czytaj także

"Śpiewający obrusik". Jak kręcą bezczelni studenci?

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2016 15:30
– Pomysł na ten obraz zrodził się z buntu i przekory – mówiła Anna Mrozowska o pierwszym w historii łódzkiej filmówki pełnometrażowym aktorskim filmie dyplomowym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przed świtem". Film o mądrej relacji z dzieckiem

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2016 15:20
On jest nastoletnim stylistą fryzur, jego ojciec byłym zapaśnikiem. - To, że tak wiele ich różni, stało się kołem zamachowym całej historii - opowiada Łukasz Borowski, twórca dokumentu "Przed świtem".
rozwiń zwiń