"Disco Cry", czyli apetyt na wieczne imprezy

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2016 13:28
- Pisałam komiks o tym, co mnie w tamtym momencie kręciło - mówi Marianna Serocka, autorka. - To jest komiks o dziewczynach 19-20-21-letnich, które "zapalają się", żeby iść na imprezę - dodaje.
Audio
  • Marianna Serocka autorka "Disco Cry" opowiada o swoim komiksie (Stacja Kultura/Czwórka)
Fragment okładki komiksu Disco cry
Fragment okładki komiksu "Disco cry"Foto: mat.pras.

- Ten komiks jest soczysty. Jest w nim moc kolorów, pęd, co odzwierciedla głód wrażeń, apetyt na życie - opowiada rysowniczka i zdradza, że tworząc go sięgała po wiele inspiracji m.in. filmy "Trainspotting" czy "Dziewczyny do wzięcia".

Marianna Serocka Mieszała mi się jawa ze snem, to widać w tym komiksie, on jest bardzo abstrakcyjny - dzikość imprez wylewa się z tych kartek

Marianna Serocka opowiada, że komiks powstawał, gdy była w imprezowym ciągu - imprezy zaczynały się we wtorek, a kończyły w środę następnego tygodnia. - Mieszała mi się jawa ze snem, to widać w tym komiksie, on jest bardzo abstrakcyjny - dzikość imprez wylewa się z tych kartek - wyjaśnia.

Jak powstawał komiks "Disco Cry", ile rysunków wykonała autorka i na jakich kartkach one powstawały zdradzamy w "Stacji Kultura".

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Goście: Marianna Serocka (autorka komiksu "Disco Cry")

Data emisji: 19.10.2016

Godzina emisji: 11.14

pj/kd

Czytaj także

Grzegorz Rosiński - kultowy twórca komiksów

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2015 14:00
Twórca "Kapitana Żbika", "Legendarnej historii Polski" i "Thorgala" był prekursorem komiksu w Polsce. W księgarniach jest już jego monografia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kwintesencja polskiego komiksu w antologii "Relaksu"

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2016 15:31
"Relax" to prawdopodobnie najważniejsze pismo w historii naszego rodzimego komiksu - wydawane w czasach PRL-u na przełomie lat 70. i 80., ukształtowało całe pokolenie miłośników opowieści obrazkowych.
rozwiń zwiń