"Malarka gwiazd" i podbój cyfrowego rynku

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2016 10:38
Rynek wydawniczy częściowo przeniósł się do internetu. Jego potencjał postanowiła wykorzystać Amelia Noguera, madrycka pisarka, i dzięki temu zdobyć sławę i pieniądze.
Audio
  • Kinga Michalska zdradza sekrety książki "Malarka gwiazd" (Stacja Kultura/Czwórka)
Fragment okładki książki Malarka gwiazd
Fragment okładki książki "Malarka gwiazd"Foto: mat.pras.

Amelia Noguera miała w planach zostanie analitykiem, po skończeniu studiów informatycznych, pracowała jako tłumaczka, zajmowała posadę w bankowości, ale też pisała. Okazało się, że jej twórczość udostępniona w hiszpańskim internetowym serwisie księgarskim bije rekordy popularności. Dzięki temu została odkryta przez wydawnictwa papierowy i możemy cieszyć się już drugą jej powieścią "Malarka gwiazd".

- Ta powieść to saga rodzinna. Osadzona jest w dwóch płaszczyznach czasowych - w 1934 roku i 2000, czyli niemal obecnie - mówi Kinga Michalska, miłośniczka literatury. - Wcześniejsza część opowiada historię pary, która ucieka przed wojną domową z Hiszpanii do Paryża, ale i tam nie jest bezpieczna, bo za chwilę wybucha II wojna światowa - dodaje.

Autorka przed swymi bohaterami stawia wiele dylematów. - To często niełatwe wybory, bez dobrych rozwiązań - mówi gość Czwórki. Znawczyni literatury zdradza również co łączy dwie, osadzone w różnym czasie, płaszczyzny książki. Opowiada o niełatwych relacjach opisanych w "Malarce gwiazd". 

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Kinga Michalska (znawczyni i miłośniczka literatury) 

Data emisji: 22.11.2016

Godzina emisji: 11.35

pj

Czytaj także

"Morfina" o tym, jak wojna przeszkadza w życiu bon vivanta

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2012 14:00
Szczepan Twardoch nie miał szóstki z historii, mimo to większość jego powieści osadzona jest w realiach historycznych. Tym razem tłem wydarzeń jest Warszawa 1939 roku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Rezydencja", czyli wszystkie sekrety Białego Domu

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2016 17:03
Gdy oczy świata skierowane są na USA w związku z wyborami prezydenckimi, Kate Andersen Brower w książce "Rezydencja. Sekretne życie Białego Domu" proponuje przyjrzeć się przeszłości tej instytucji i życiu prywatnemu kolejnych szefów jednego z najważniejszych mocarstw na świecie.
rozwiń zwiń