Bovska: na scenie zamieniam się w moje piosenki

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2017 10:19
- Lubię być na scenie. Gdy na nią wchodzę po prostu zaczynam się uśmiechać, nawet, jeśli nie śpiewam o rzeczach wesołych. Są to jednak dla mnie zawsze intensywne przeżycia - opowiadała Bovska.
Audio
  • Bovska o życiu w trasie koncertowej (Stacja Kultura/Czwórka)
Bovska i Damian Sikorski w studiu Czwórki
Bovska i Damian Sikorski w studiu CzwórkiFoto: Czwórka

jarecki sikorski 1200.jpg
Jarecki w trasie. "To gruby przelot"

Bovska zadebiutowała w 2016 roku albumem "Kaktus", który wyprodukowała wraz z Janem Smoczyńskim. I zaczął się prawdziwy boom na jej muzykę. Dziś ma na koncie dwie płyty, mnóstwo występów na największych festiwalach w Polsce, a jej życie upływa na koncertowaniu. - Wbrew oczekiwaniom jest to życie nudne, przewidywalne - śmiała się artystka w rozmowie z Damianem Sikorskim. - Przyjeżdżamy, jest próba, obiad, kawka, herbatka, śmiechy. Przygotowania do koncertu, a po koncercie grzecznie do busika, potem do hotelu i spać. Jeśli następnego dnia jest kolejny koncert, turlamy się do innego miasta - mówiła.


ms obsession sikorski.jpg
Ms. Obsession - to ona wyda płytę z Czwórką!

Jak podkreślała, z każdym wyjściem na scenę wiąże się mnóstwo emocji. - Wciąż bardzo denerwuję się przed koncertami i to chyba już nigdy się nie zmieni - tłumaczyła w Czwórce. - Trema mija, gdy wchodzę na scenę. Wówczas po prostu zamieniam się w moje piosenki - mówiła artystka.

Dlaczego czasem zdarza jej się przewrócić pleksę perkusisty na scenie, dlaczego "najbardziej lubi pomyłki", które zdarzają się sporadycznie podczas występów, czym się różni "biegacz" od "zwierzaka" w utworze "Cyrk"? Kto jeździ w koncertowej ekipie Bovskiej i... jaką szefową jest wokalistka? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy z Czwórką.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Bovska (Magdalena Grabowska-Wacławek, wokalistka, autorka tekstów i piosenek)

Data emisji: 21.09.2017

Godzina emisji: 11.08

kd/mz

Czytaj także

Sorry Boys: wciąż mamy potrzebę tworzenia muzyki

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2017 12:38
- Właśnie podczas podróży powstały szkice dwóch numerów na naszą pierwszą płytę. Dziś też między koncertami, w busach, czujemy palącą potrzebę pisania – opowiadali Bela Komoszyńska i Tomasz Dąbrowski z Sorry Boys.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Monika Borzym: gdy słucham "Jestem przestrzeń", mam ciary

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2017 13:16
Płyta Moniki Borzym pt. "Jestem przestrzeń” powstała na bazie tekstów Anny Świrszczyńskiej i muzyki, skomponowanej przez Mariusza Obijalskiego. Wokalistka zaśpiewała premierowo utwory w stołecznym Parku Wolności z okazji 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Igor Seider: na scenie zostawiamy 200 procent siebie

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2017 11:58
Te wakacje były dla Igora Seidera, wokalisty projektów MamaSellita i Igorilla, wyjątkowe. Koncertując z zespołem, pracował jednocześnie nad własnym solowym krążkiem "Wbrew", który ukazać ma się już 29 września.
rozwiń zwiń