"Podróż zimowa". Gra pisarza z czytelnikiem

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2018 16:48
- Zdaniem Jaume’a Cabré opowiadania to wymagająca forma, która zmusza czytelnika do użycia wyobraźni - tłumaczyła Kinga Michalska. - Dlatego "Podróż zimowa" to zbiór krótkich historii, które jednak zapadają w pamięć.
Audio
  • Kinga Michalska o książce Jaume'a Cabré "Podróż zimowa" (Stacja Kultura/Czwórka)
Okł. książki Jaumea Cabr Podróż zimowa
Okł. książki Jaume’a Cabré "Podróż zimowa"Foto: mat. pras.

nieodgadniony książka 1200.jpg
"Nieodgadniony". Kryminał w rytmie Agathy Christie

- Bohaterami Jaume’a Cabré są płatni mordercy, fałszerze, szlifierze diamentów, nieszczęśliwi kochankowie i muzycy, którzy widują duchy. Autor w krótkich formach przekazuje nam bardzo zaskakującą treść - mówiła Michalska. Jak podkreślała, w swojej twórczości włoski pisarz pozostawia spore pole dla wyobraźni odbiorców. - Czytelnik powinien mieć możliwość, by dowyobrażać sobie sytuację bohaterów. W tej książce wszystkie krótkie historie łączy zaskakująca pointa, są także powiązane dzięki bohaterom. Czytając opowiadania tego pisarza trzeba szukać właściwych tropów i sprawdzać, co chciał przekazać autor, co jest prawdą, a co delikatnym fałszewstwem - mówiła rozmówczyni Kasi Dydo.

Jego "Podroż zimowa" to zbiór 14 opowiadań. Dlaczego jeszcze warto sięgnąć po tę książkę? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kinga Michalska

Data emisji: 10.07.2018

Godzina emisji: 11.15

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Lorena Franco "Ona to wie". Thriller inspirowany Hitchcockiem

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2018 13:46
- Ta fabuła przypomina wydaną niedawno książkę "Kobieta w oknie", inspiracji Lorena Franco szukała najwyraźniej także w "Oknie na podwórze" Alfreda Hitchcocka - mówi Kinga Michalska w Czwórce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Geniusz. Gra". Techno-thriller z wątkiem kryminalnym

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2018 16:59
"Geniusz. Gra" to książka o młodych ludziach, do nich skierowana. - Leopoldo Gout opisał historie nastoletnich geniuszy w świecie technologii przyszłości - mówiła Kinga Michalska.
rozwiń zwiń