Premiery filmowe: "Biały Kieł", "Zakonnica", "Żona"

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2018 14:00
"Biały Kieł" dla całej rodziny, horror dla fanów gatunku, a może dramat z Glenn Close w roli głównej? Filmowe nowości ocenia krytyk Kuba Koisz.
Audio
  • Krytyk filmowy Kuba Koisz ocenia kinowe premiery (Stacja Kultura/Czwórka)
Film Biały Kieł wyreżyserował Alexandre Espigares. W polskiej wersji udział wzięli m.in. Michał Żebrowski, Sławomir Pacek, Jakub Wieczorek i Kamil Kula
Film "Biały Kieł" wyreżyserował Alexandre Espigares. W polskiej wersji udział wzięli m.in. Michał Żebrowski, Sławomir Pacek, Jakub Wieczorek i Kamil Kula Foto: mat. prasowe/Kino Świat

W 1906 roku Jack London napisał powieść, na której wychowywały się kolejne pokolenia młodych czytelników. W 2018 roku "Biały Kieł" doczekał się pierwszej pełnometrażowej ekranizacji. - To propozycja odmienna od tego, co oferują filmy Disney'a. W moim odczuciu "Biały Kieł" bardziej przypomina "Wyspę Psów" Wesa Andersona - opowiada gość Czwórki.

Zobacz zwiastun

Od piątku na ekranach kin oglądać możemy także "Żonę". - To opowieść o kobiecie, która stoi za sukcesem i karierą swojego męża - wielkiego, podziwianego mężczyzny. W głównej roli występuje Glenn Close. Jest wyciszona, skupiona, elegancka. Gra na pierwszym biegu, ale jest świetna  - ocenia krytyk filmowy.

Zobacz zwiastun

Kuba Koisz opowiada również o nowym filmie producenta wykonawczego "Obecności" i "Annabelle". Co wydarzyło się w rumuńskim klasztorze?

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kuba Koisz (krytyk filmowy)

Data emisji: 7.09.2018

Godzina emisji: 11.16

kul/kd

Czytaj także

"Jestem taka piękna" czy "Na głęboką wodę"? Premiery filmowe

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2018 16:17
- Główna bohaterka z dnia na dzień nabiera pewności siebie i postanawia zawalczyć o swoje życie. Ta metamorfoza ma jednak też negatywne aspekty: Renee odwraca się od najbliższych, znajomych i narzeczonego - mówił o filmie "Jestem taka piękna" Łukasz Muszyński, krytyk filmowy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Premiery filmowe: "Dywizjon 303. Historia prawdziwa", "Lato", "Rozpruci na śmierć"

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2018 15:20
W ostatni weekend wakacji na ekranach kin zobaczymy m.in. opowieść o bohaterach z Dywizjonu 303, historię radzieckiej sceny muzycznej z lat 80. oraz przygody pluszowego detektywa Jima.
rozwiń zwiń