Serialowa wiosna. Jak zakończy się "Gra o Tron"?

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2019 17:40
- Producenci "Gry o Tron" wiedzą jak zmylić widza, więc wszystko to, czym dysponujemy przed premierą ostatniego sezonu, to tylko przypuszczenia i plotki - opowiada Kamil Śmiałkowski. 
Audio
  • Co wydarzy się w ostatnim sezonie "Gry o Tron"? (Stacja Kultura/Czwórka)
Fragment plakatu promującego finałowy sezon serialu Gra o tron
Fragment plakatu promującego finałowy sezon serialu "Gra o tron"Foto: shutterstock/ Kathy Hutchins

Jest też kilka ogólnie dostępnych faktów, jak choćby ten mówiący o polskim aktorze, który dołączył do obsady. - Niestety Paweł Sakowski nie powiedział ani słowa o swojej roli w "Grze o Tron" - śmieje się gość Czwórki. 

Twórcy serialu poinformowali też fanów, że w ostatnim sezonie odbędzie się wielka bitwa, którą kręcono 55 dni. - Biorąc pod uwagę to, jak wątki batalistyczne rozgrywały się w kolejnych sezonach, teraz można odnieść wrażenie, że producenci pójdą na całość - przypuszcza dziennikarz filmowy i fan "Gry o Tron". - Czy będzie lepsza od bitwy z "Powrotu króla", to się oczywiście okaże po polskiej premierze 15 kwietnia - dodaje.  

W ramach kampanii promującej ostatni sezon kultowej serii HBO nawiązało współpracę z  Regionalnym Centrum Krwiodawstwa w Warszawie. Na czym ona polega? O tym m.in. w nagraniu rozmowy.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kamil Śmiałkowski (krytyk filmowy i badacz popkultury)

Data emisji: 28.03.2019

Godzina emisji: 11.16

kul/kd


Czytaj także

Seriale tv. Powrót "Utopii" i mroczna "Kobieta w bieli"

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2018 14:00
- Miniserial BBC jest oparty na klasycznej powieści "Kobieta w bieli" Wilkie'ego Collinsa. Akcja dzieje się w epoce wiktoriańskiej, a cała historia dotyczy władzy, manipulacji i tajemnic - opowiada Ewa Mierzejewska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Obsesja Eve", "Nielegalni", "Ślepnąc od świateł". Seriale na jesień

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2018 13:30
- Bohaterka, wokół której kręci się akcja serialu "Obsesja Eve", jest seryjną morderczynią. Wpisuje się więc jeden z najchętniej oglądanych filmowych motywów – psychopatycznego mordercy – mówiła szefowa działu kultury "Elle" Anna Luboń.
rozwiń zwiń