Wodecki Twist Festival. Trzy trąbki i wspaniałe głosy

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2019 13:00
- Za tym projektem stoją: wspaniała muzyka, pozytywna energia i mój Tata - opowiada Katarzyna Wodecka, pomysłodawczyni i dyrektorka artystyczna Wodecki Twist Festival.
Audio
  • Wodecki Twist Festival - co w czerwcu wydarzy się w Krakowie? (Stacja Kultura/Czwórka)
Zbigniew Wodecki
Zbigniew WodeckiFoto: Grzegorz Śledź/PR2

W tym roku festiwal odbędzie się w dniach 7-9 czerwca w Krakowie. W jego ramach, w najpiękniejszych krakowskich salach koncertowych i przestrzeniach, wystąpi plejada polskich i międzynarodowych gwiazd. - Udało nam się doprowadzić do sytuacji, w której spotkają się trzy przewspaniałe trąbki i znakomite wokale - zdradza szefowa Fundacji im. Zbigniewa Wodeckiego. - Będą z nami m.in. Chris Botti, Michael "Patches" Stewart, pan Waglewski z projektem "Chameleon", Piotr Wojtasik oraz Anna Maria Jopek i Kayah - wymienia.

Podkreśla także, że festiwal to nie tylko hołd dla wspaniałego artysty, ale też próba zatrzymania uśmiechu i pogody ducha bardzo kochanego człowieka.- Płyniemy przez big bit, standardy, jazz, szalone lata siedemdziesiąte i wyciągamy rękę do młodych twórców - opowiada rozmówczyni Damiana Sikorskiego. - W Forum Przestrzenie stworzymy scenę, która będzie grała przez dwa dni - dodaje.

Więcej o programie Wodecki Twist Festival w materiale Damiana Sikorskiego.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Data emisji: 5.04.2019

Godzina emisji: 10.39

kul

Czytaj także

"Pearl Jam. Kontra" - nieautoryzowana biografia

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2018 12:30
Ostatni z wielkich zespołów grunge. I absolutna klasyka rocka. "Pearl Jam. Kontra" to biografia grupy, jakiej od lat brakowało na rynku. Jej autorem jest dziennikarz muzyczny Czwórki Bartek Koziczyński.
rozwiń zwiń
Czytaj także

David Bowie - jego legenda nie przemija

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2019 15:20
8 stycznia 1947 roku przyszedł na świat David Bowie. Z okazji 72. rocznicy jego urodzin premierę ma aplikacja na urządzenia mobilne, która umożliwia zobaczenie wystawy "David Bowie Is". 
rozwiń zwiń