"Pearl Jam. Kontra" - nieautoryzowana biografia

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2018 12:30
Ostatni z wielkich zespołów grunge. I absolutna klasyka rocka. "Pearl Jam. Kontra" to biografia grupy, jakiej od lat brakowało na rynku. Jej autorem jest dziennikarz muzyczny Czwórki Bartek Koziczyński.
Audio
  • Historia Pearl Jam opowiedziana na nowo. Rozmowa z autorem - Bartkiem Koziczyńskim (Stacja kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Matteo Chinellato/Shutterstock

Nieautoryzowana, lecz wyczerpująca: kompletna historia, szczegółowe omówienia płyt, mnóstwo ciekawostek i nacisk na polskie epizody kariery. Z Eddie Vedderem na pierwszym planie, ale też dbałością o prezentację przedsięwzięć pozostałych muzyków. W swojej książe pisze też o mieście, z którego wywodzą się muzycy. - Seattle, które stało się samozwańczą stolicą muzyki grunge'owej. - Izolacja Seattle sprawiła, że pochodzący stamtąd muzycy zaczęli inspirować się sobą nawzajem. Nie bywali na wielkich wydarzeniach muzycznych, mieli trudności z dostępem do nowych płyt, dlatego tak mocno tam wyewoluował. Staram się opisać ten fenomen na stronach "Pearl Jam. Kontra" - mówił Bartek Koziczyński, autor biografii zespołu. 

Autor, Bartek Koziczyński, jest zarówno fanem, jak i dziennikarzem – rozmawiał z muzykami w ich kwaterze głównej w Seattle. Ma w dorobku książkowe biografie Red Hot Chili Peppers ("Kalifornizacja"), Tool ("Parabola") i System Of A Down ("Hipnotyczny krzyk").​ O najnowszej książce, muzyce, fenomenie Pearl Jam, a także o tym, co wspólnego ma grunowe'owy zespół z amerykańskim sportem opowiadał w rozmowie z Damianem Sikorskim.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał przygotował: Damian Sikorski

Gość: Bartek Koziczyński

Data emisji: 28.06.2018

Godzina emisji: 10.15

ac/pj

Czytaj także

Pamiętajmy o Osieckiej. "To konkurs wokalny, nie karaoke"

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2018 17:30
- Uczestnicy konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej" zatrzymują Agnieszkę w bursztynie - przyznaje prezes Fundacji Okularnicy Agata Passent i opowiada o szczegółach tegorocznej odsłony plebiscytu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nowa Energia w Szczecinie. Odkrywa młode talenty

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2018 14:24
Impreza to doskonałe miejsce dla każdego miłośnika muzyki. Właśnie wystartował nabór do tegorocznej odsłony festiwalu. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Szukaj w snach" - Natalia Kukulska i Marek Napiórkowski o kołysankach nie tylko dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2018 14:29
- Płyta pod względem muzycznym jest po prostu piękna. Nie powinno to dziwić, bo została stworzona przez dwójkę wybitnych muzyków. Czołowy polski gitarzysta jazzowy Marek Napiórkowski nagrał ją razem z Natalią Kukulską - jednym z najlepszych głosów w Polsce - mówił dziennikarz muzyczny Czwórki Damian Sikorski. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Alterfest: z mysłowickiego kościoła wybrzmi alternatywa najwyższej próby

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2018 13:41
- Początkowo był to mały festiwal, który odbywał się w przestrzeni lokalnych klubów. Dziś, ściągają tu ludzie z całej Polski – mówił dziennikarz Czwórki Damian Sikorski.
rozwiń zwiń