Marek Krajewski: jako pisarz mam naturę pedantyczną

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2019 16:00
Marek Krajewski świętuje w tym roku 20-lecie pracy artystycznej. Jubileusz postanowił uczcić wydaniem dwóch książek - z Edwardem Popielskim i Eberhardem Mockiem w rolach głównych. 
Audio
  • Marek Krajewski o tym, jak postanowił uczcić jubileusz 20-lecia działalności literackiej (Stacja Kultura/Czwórka)
Pisarz Marek Krajewski, dziennikarka Czwórki Katarzyna Dydo
Pisarz Marek Krajewski, dziennikarka Czwórki Katarzyna DydoFoto: Michał Piwowarek/Czwórka

Czytaj także
OSTR Adam Ostrowski 1200.jpg
"Brzydki, Zły i Szczery". O.S.T.R. wydał autobiografię

"Dziewczyna o czterech palcach" to pierwsza szpiegowska powieść w dorobku Marka Krajewskiego. Jej akcja dzieje się w latach 20. XX wieku. Edward Popielski dostaje propozycję nie do odrzucenia. By ocalić swoją karierę, musi wytropić okrutnego bandytę i rozwiązać zagadkę podejrzanego samobójstwa. Tym samym lwowski śledczy wkracza w sam środek szpiegowskiej rozgrywki. - Najpierw Popielski na tzw. "dzikim Wschodzie" ściga "poleskiego szatana", potem akcja przenosi się do Warszawy i do Wolnego Miasta Gdańsk - opowiada autor.

Kolejna odsłona przygód pracownika wrocławskiego Prezydium Policji - Eberharda Mocka - ukaże się jesienią 2019 roku. Marek Krajewski tłumaczy, dlaczego bliżej mu do Popielskiego niż do Mocka, która książka we wczesnej młodości zmroziła mu krew w żyłach i jakie pasje dzieli ze swoimi bohaterami.

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał przygotowała: Weronika Puszkar

Data emisji: 27.05.2019

Godzina emisji: 10.40

kul/ac

Czytaj także

"Niepowtarzalny urok likwidacji". Polska między PRL-em a współczesnością

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 14:47
Zbiór reportaży Michała Matysa i Piotra Lipińskiego z lat 90. opowiada o najbardziej charakterystycznych dla tego okresu zjawiskach. Znajdziemy tam historie o galopującym kapitalizmie, fascynacji zachodem i innymi "dziwnościami" tamtej dekady.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Beethoven nie jest modny, czyli muzyczne awantury wg Marianny Oklejak

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2019 15:50
- Jestem synestetykiem. Dźwięki widzę w kolorach, kształtach i układach przestrzennych. Postanowiłam to wykorzystać tworząc graficzną historię muzyki - opowiada Marianna Oklejak, autorka albumu "No to gramy! Muzyczna awantura od Little Richarda do Björk". 
rozwiń zwiń